پنجشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۱
گزارش تصویری/

گرامیداشت روز ملی مقاومت، ایثار و پیروزی در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند

مراسم قرائت مناجات شعبانیه به همراه غبار روبی مزار شهدا به مناسبت گرامیداشت حماسه سوم خرداد روز ملی مقاومت، ایثار و پیروزی صبح امروز در جوار گلزار شهدای گمنام دانشگاه برگزار شد.
گرامیداشت روز ملی مقاومت، ایثار و پیروزی در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند
 
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خراسان تایم به نقل از خبرگزاری دانشجوپرس؛مراسم قرائت مناجات شعبانیه به همراه غبار روبی مزار شهدا به مناسبت گرامیداشت حماسه سوم خرداد روز ملی مقاومت، ایثار و پیروزی صبح امروز چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۳/۰۳ در جوار گلزار شهدای گمنام دانشگاه برگزار شد.
 
مدیر فرهنگی دانشگاه در این مراسم با بیان اینکه ایام ا...  روزهایی است که خداوند عنایت ويژه اي به بندگانش داشته است گفت:  ما در تاريخ انقلاب و به ويژه دوران دفاع مقدس روزهاي زيادي داريم که ايام ا... نام گرفته و سوم خرداد روز فتح خرمشهر نيز يکي از يوم ا... هاي تاريخ است.
 
حجت الاسلام مهدی عبدالرزاق نژاد با اشاره صحبتی از صدام که بارها گفته بود اگر ایرانیها بتوانند خرمشهر را پس بگیرند کلید بصره را به آنها خواهم داد اضافه کرد: دنیا متعجبانه و متحیرانه دید که ايرانيها با استقامت، مقاومت، دليري و با توکل به خداوند توانستند با بيرون راندن نيروهاي متجاوز، زمينه آزادسازي خرمشهر را فراهم کنند.

وی با بیان اینکه آزادی خرمشهر به رزمندگان ایران برای ادامه این نبرد روحیه ای مضاعف و شکست صداميان در اين عمليات، باعث تضعيف روحيه متجاوزين بعثي و شکست هاي پياپي آنان شد خاطرنشان کرد: همواره دست قدرت الهي را در بسياري از مسائل انقلاب مشاهده مي کنيم

مدیر فرهنگی دانشگاه با اشاره به تحلیل های غرب به متلاشی شدن نظام ایران در مدت یک هفته و صدام نیز با امید به اينکه خوزستان استان نوزدهم عراق مي شود به ايران حمله و به تهران خواهند رفت تاکيد کرد: عنايت خداوند متعال هميشه بر روي سر اين نظام است.

حجت الاسلام عبدالرزاق نژاد با اشاره به حماسه مردم با حضور مقتدرانه و پرشکوه در انتخابات هفته گذشته گفت: باید رقابت ها کنار گذاشته شود و رفاقت ها جای آن را بگیرد.

در این مراسم از زحمات و تلاش های قائد یوسفی دانشجوی پزشکی دانشگاه در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت  با اهداي لوحي قدرداني شد.
بعد از غبار روبی گلزار شهدای گمنام دانشگاه، صرف پذیرایی صبحانه پایان بخش این مراسم بود.
 
 
 
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۵۹۸۵
کلمات کليدی: متعجبانه ،متحیرانه ،رزمندگان ،مضاعف ،روحیه ،استقامت، مقاومت، دليري،توکل ،