سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۹
امام جمعه درمیان:

آمریکا سعی‌دارد از داخل کشور برای مذاکره فشار بیاورد

امام جمعه درمیان گفت: افرادی‌که مذاکره با آمریکا را مطرح می‌کنند در مسیر دشمن راه می‌روند.
آمریکا سعی‌دارد از داخل کشور برای مذاکره فشار بیاورد
 
به گزارش گروه‌سیاسی خراسان‌تایم امام‌جمعه درمیان در گفت‌وگو با خبرنگارسیاسی خراسان‌تایم اظهارداشت: ما تجربه مذاکره را داشته ایم و مذاکره با آمریکا یعنی خسارت محض.
امام‌جمعه درمیان گفت: طبق تعابیر مقام‌معظم‌رهبری مذاکره با آمریکا مذاکره با گرگ است و گرگ زبان مذاکره را نمی‌فهمد، زیرا صفت درندگی در ذاتش است هرچند درلباس میش باشد.
وی افزود: آمریکایی‌ها در مذاکرات بیشتر دنبال نفوذ و یافتن نقاط ضعف ما هستند تا برنامه‌های خویش را عملی کنند و هیج فایده‌ای در مذاکره با آمریکا نیست.
حجت‌الاسلام والمسلمین خزایی با اشاره به جنایات آمریکا علیه ایران افزود: افرادی که دنبال مذاکره با آمریکا هستند بهتر است تاریخ را مطالعه کنند گذشته نشان می‌دهد آمریکا فقط به دنبال دشمنی با ایران بوده‌است
وی در ادامه گفت: مقام‌معظم‌رهبری صحبت‌های بسیاری داشته‌اند مبنی براینکه نباید به آمریکا تکیه کرد. 
امام جمعه درمیان گفت: افرادی‌که مذاکره با آمریکا را مطرح می‌کنند در مسیر دشمن راه می‌روند.
​خزایی عنوان‌کرد: آمریکا سعی‌دارد از داخل کشور برای مذاکره فشار بیاورد و افرادی که حرف از مذاکره با آمریکا می‌زنند مهره آمریکا هستند یا خودرا وام دار آمریکا می‌دانند به گونه‌ای که یا فرزندشان در آمریکاست یا خود در آنجا بودند.  
امام جمعه درمیان با اشاره به اینکه افرادی که در خط امام و رهبری هستند دنبال مذاکره نیستند افزود: در مواردی مانند بحث موشکی و دفاعی که با دشمن مذاکره نکریم توانمند شدیم اما هرزمان که با دشمن مذاکره کردیم نه تنها دستاورد هارا از دست دادیم بلکه عقب افتادیم. 
وی بیان داشت: اگر از جوان‌ها که مقام معظم رهبری آن‌هارا سرمایه‌های ایران می‌دانند استفاده کنیم و به آن ها تکیه کنیم پیروز می‌شویم اما اگر مذاکره کنیم دشمن علم وسرمایه را از ما می‌گیرد.
امام جمعه درمیان خطاب به افرادی که خط مستمر خود را سازش با آمریکا می‌دانند گفت: این افراد تاریخ روابط ایران و آمریکا را تحلیل کنند و ببینند در مدتی که با آمریکا مذاکره کردیم چه بدست اوردیم و چه از دست دادیم اگر یک فرد عاقل و آزاده آنچه که در سال‌های گذشته بین آمریکا و ایران گذشته است را مطالعه کند می‌بیند که آمریکا جز ظلم و چپاول سرمایه‌های ایران دررابطه خود با ما چیزی نداشته‌است.
وی درادامه گفت: با نگاهی به وضعیت کشورهای همسایه که با آمریکا ارتباط داریم درمی‌یابد که آمریکا هیچ گلی به سر به مردم نزده است بلکه بمب‌ها و تسلیحات نظامی را علیه این کشورها بکارمی‌گیرد و از سرمایه آنان استفاده می‌کند
امام جمعه درمیان درپایان گفت: آمریکا، ایران را که یکی از منابع کسب منفعتش بوده است از دست داده لذا بدنبال راه نفوذ است و نباید اجازه داد مجددا خسارت وارد کند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۷۵۸
کلمات کليدی: خراسان‌تایم ، مذاکره ، آمریکا