شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۳
کارشناس مسائل سیاسی:

cftمسیر ورود غربی ها به کشور را هموار می کند/لزوم آگاهی بیشتر نمایندگان

تحلیل‌گرسیاسی گفت:منتقدین زیادی معتقدند که fatf می تواند امنیت اقتصادی کشور را از بین ببرد.
cftمسیر ورود غربی ها به کشور را هموار می کند/لزوم آگاهی بیشتر نمایندگان
 
به گزارش گروه‌سیاسی خراسان‌تایم، کارشناس مسائل‌سیاسی در گفت و گو با خبرنگار خراسان‌تایم اظهارداشت: نباید مسیر را برای تسلط بیگانگان ایجاد کنیم در حالی که این لایحه مسیر تسلط غربی‌ها بر امور کشور را هموارتر می‌کند.
سید مرتضی موسوی نژاد،کارشناس مسائل‌سیاسی گفت: موضوع لایحه cft پیوستن به یک کنوانسیون بین المللی است که ظاهر آن مبارزه با تروریست است.
وی افزود: این لایحه یکی از لوایح چهارگانه ای است که از دولت به مجلس ارائه شده تا به اصطلاح ایران از لیست سیاه fatf خارج شود اما در ترجمه آن یکی از موارد ایراد شورای نگهبان این موضوع بود چراکه چیزی به نام لیست سیاه در این خصوص نداریم.
کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به این که انتقادات زیادی به fatf وارد است، افزود: منتقدین زیادی معتقدند که fatf می تواند امنیت اقتصادی کشور را از بین ببرد و قاعده نفی سبیل را خدشه دار کند.
موسوی نژاد ادامه داد: نباید مسیر را برای تسلط بیگانگان ایجاد کنیم در حالی که این لایحه مسیر تسلط غربی‌ها بر امور کشور را هموارتر می‌کند.
وی یکی از عوامل اصرار بر تصویب cft را عامل نفوذ دانست که در تصمیم گیری ها نقش دارد و افزود: برخی از افرادی که متأثر از پدیده نفوذ نیستند و مستقیماً از طرف دشمن خط نمی‌گیرند علت دفاعشان از این لایحه این است که باید در هاضمه استکبار جهانی هضم شویم و مانند برخی دیگر از کشورها عمل کنیم.
کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: متاسفانه گاهی در مجلس عده ای نمی دانند که به چه رای می‌دهند و تنها برا اساس اعتماد به دیگری رأی انجام می شود.
موسوی نژاد با اشاره به اینکه احتمال تصویب cft وجود دارد، گفت: متأسفانه آقای ظریف به نظام اسلامی و بخش عظیمی از مردم تهمت زد.
وی ادامه داد: ضرورتی که الان وجود دارد آگاهی نمایندگان با جزئیات این لایحه و مواردی است که در این لایحه وجود دارد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۹۸۵۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم ، CFT ، FATF ، بازی سازش ، پولشویی