۱
 
چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۴
پژوهشگر حقوق عمومی:

دولت برای انتخابات 96 دست به دامان کلید واژه های جدید شده است

​پژوهشگر حقوق عمومی با بیان اینکه رویکرد فعلی دولت به این صورت است که زمین بازی سیاسی خود را عواملی غیر از برجام تعریف کند، گفت: حقوق شهروندی، آزادی زندانیان سیاسی از کلید واژه های دیگر دولت برای رای آوردن در انتخابات 96 است.
دولت برای انتخابات 96 دست به دامان کلید واژه های جدید شده است
 

سید مرتضی موسوی نژاد در گفتگو با خبرنگار خراسان تایم با ابراز تاسف از وضعیت فعلی اجرای برجام گفت: دیگر حتی سرسخت ترین حامیان دولت نیز برجام را یک دستاورد نمی دانند.

وی با بیان اینکه برجام دستاورد قابل توجه اقتصادی نداشته است و برخی سعی در وارونه جلوه دادن مسئله دارند، عنوان کرد: فروش نفت در قدیم هم زیاد بوده است و اگر الان فروش نفت داریم باید بررسی کرد که چند درصد از پول نفت های به فروش رسیده بازگشت کرده است.

پژوهشگر حقوق عمومی افزود: سرلشکر باقری اذعان داشتند که بعد از تصویب برجام تا آبان ماه تنها 20 درصد بودجه نیروهای مسلح واریز شده است.

موسوی نژاد هدف از مذاکره را برداشته شدن کامل تحریم ها دانست و یادآور شد: برخی طوری جریان سازی می کنند کأنه مذاکرات برای برداشتن سایه جنگ نظامی بود در حالی که احتمال جنگ نظامی زیر صفر است و "برداشتن تحریم ها" هدف اول و آخر مذاکرات بود.

برجام دستاورد قابل توجهی ندارد
وی به رویکرد فعلی دولت در زمینه ارائه گزارش از برجام اشاره کرد و گفت: اگر دولت برجام را یک دستاورد می دانست زمین بازی سیاسی خود را حول محور برجام تعریف می کرد و به شیوه های مختلفی گزارش عملکرد و دستاوردهای برجام را به سمع ملت شریف و بصیر ایران اسلامی می رساند.

پژوهشگر حقوق عمومی افزود: رویکرد فعلی دولت به این صورت است که زمین بازی سیاسی خود را عواملی غیر از برجام همچون "حقوق شهروندی"، "مسائل آزادی زندانی های سیاسی" تعریف می کند چرا که می داند از کلید واژه "برجام" نمی تواند برای موفقیت در انتخابات آینده بهره ببرد.

موسوی نژاد در ادامه به سخنان اخیر یکی از فعالین حقوق بشر پیرامون محکومیت اکثر زندانی های سیاسی  اشاره کرد و گفت: می گویند مصاحبه با رسانه های بیگانه فعالیت تبلیغی علیه نظام محسوب نمی گردد و لذا کسانی که با شبکه های بیگانه مصاحبه می کنند نباید به این جرم زندانی بشوند.

وی ادامه داد: این افراد ادعا می کنند جرم اصلی زندانی های سیاسی مصاحبه با شبکه های بیگانه است در حالی که فقط یکی از جرم های آرش صادقی مصاحبه با شبکه های بیگانه ضد نظام است که مجازات آن یک سال حبس مطرح در ماده 500 قانون مجازات است که بر اساس قانون جدید، محکومیت های  مختلف یک فرد به ازای جرایم گوناگون با یکدیگر جمع نمی گردد و بالاترین آن ها محاسبه می شود.

پژوهشگر حقوق عمومی افزود: بنابراین حبسی که امروز آرش صادقی متحمل آن است مربوط به جرم مصاحبه با شبکه های بیگانه علیه نظام نیست و جرائم دیگر او از جمله اقدام علیه امنیت ملی مطرح است.

موسوی نژاد با تاکید بر این نکته که "برجام خسارت محض جلوی چشم است" از طولانی نشدن آن سخن گفت و عنوان کرد: اگر در ابتدای مذاکرات 80 درصد مردم با برجام موافق بودند اکنون به جرأت می توان گفت که 80 درصد مردم کاملا از آن ناراضی بوده و به عملکرد دولت انتقاد دارند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۷۵۵
کلمات کليدی: پژوهشگر ، حقوقی ، آرش صادقی ، برجام ، خسارت حض ، برجام ، رویکرد ، انتخابات ، 96 ، انتخابات 96 ، موسوی نژاد ، موسوی


salman
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۲ ۱۶:۰۷:۰۰
عالی بود