يکشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۳
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی:

اشتباهاتم مسیر خدمت رسانی را دچار تاثیر بد نکرد /مردم ولی نعمت و مدیران نوکران آنها هستند

اصلا اینگونه صحبت کردن را نمی پسندم. اگر کباب و ماشین لوکس یعنی اوج توجه به رفاه؛ پس باید اول تلاش کرد تا مردم را به این جایگاه رساند چرا که مردم ولی نعمت و مدیران نوکران آنها هستند.
اشتباهاتم مسیر خدمت رسانی را دچار تاثیر بد نکرد /مردم ولی نعمت و مدیران نوکران آنها هستند
 
حسن رمضانی؛ مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی در گفتگو با خبرنگار اعزامی با توجه به هفته دولت؛ در خصوص مدیریتش گفت: بنده دارای مدرک تحصیلی کارشناسی تاریخ و کارشناسی ارشد مرمت بناهای تاریخی هستم.
 
وی افزود: اوایل سال  70پایان تحصیلاتم در مقطع لیسانس مصادف شد با شکل گیری میراث فرهنگی بیرجند که زیرنظر خراسان بزرگ فعالیت می کرد.
 
 مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی ادامه داد: در آن زمان یکی از دوستانم به نام آقای مکرمی فر رئیس اداره میراث فرهنگی بیرجند بود که توسط ایشان به صورت قراردادی وارد این اداره شدم. پس از مدتی هم در آزمون استخدام این اداره شرکت
وقتی به کارم نگاه می کنم نمی توانم بگویم اشتباه نکردم؛ ولی معتقدم اشتباهاتم به گونه ای نبوده که مسیر خدمت رسانی را دچار تاثیر بد کند.
کردم و قبول شدم.
 
رمضانی تصریح کرد: به مدت هشت سال مدیر حراست اداره میراث فرهنگی بیرجند و سپس هم معاون اداره شدم. در این زمان آقای مکرمی فر به مدیریت اداره کل در خراسان رضوی منصوب شد و من هم که معاون اداره بودم، در سال 83 به مدیر اداره بیرجند ارتقا یافتم.
 
وی بیان کرد: سال 84 که دولت تغییر کرد مدیران هم تغییر کردند و بنده تا سال 88 مدیر احیای پایگاه بافت تاریخی بیرجند شدم. از سال 88 تا سال 93 هم به عنوان مسئول موزه های استان منصوب شدم.
 
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی با بیان اینکه چون آقای رضایی مدیرکل سابق میراث فرهنگی از هلال احمر یه نوان یک سازمانی که هیئت امنایی اداره می شود به میراث فرهنگی که یک اداره دولتی است آمده بود و دوباره امکان تمدید مدیریت وی وجود نداشت و منع قانونی داشت؛ باید مدیرکل دیگری برای اداره معرفی می شود. با توجه به اینکه تعداد زیادی از معاونان سازمان میراث فرهنگی کشور از دوستانم هستند؛ بنده را به استانداری معرفی کردند و بعد از مدتی در سال 93 دوباره مدیر کل میراث فرهنگی استان شدم.
 
رمضانی در خصوص اشتباهات دوران مدیریتش هم گفت: انسان ها از لحاظ فکری و اجرایی متفاوت هستند و محدودیت هایی دارند و خطا کردن هم درذات همه انسان ها وجود دارد. وقتی به کارم نگاه می کنم نمی توانم
مردم ولی نعمت و مدیران نوکران آنها هستند.
بگویم اشتباه نکردم؛ ولی معتقدم اشتباهاتم به گونه ای نبوده که مسیر خدمت رسانی را دچار تاثیر بد کند. ممکن است اشتباهاتی رخ داده باشد اما تلاش کردم تا در سریعترین زمان نسبت به اصلاح آن اقدام کنم.
 
وی بهترین مدیر استانی را که با او ارتباط گرفته است را گرایلی؛ مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان معرفی کرد و افزود: چون بسیاری از بناهای تاریخی استان موقوفه است، در سال های گذشته اداره اوقاف یکی از مشکلات بزرگ ما بود. اما آقای گرایلی درک عمیقی از موضوعات فرهنگی دارد و تعامات خوبی با هم داریم.
 
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی با اشاره به سخنان سخیف فرماندار ورامین هم اظهارکرد: اصلا اینگونه صحبت کردن را نمی پسندم. اگر کباب و ماشین لوکس یعنی اوج توجه به رفاه؛ پس باید اول تلاش کرد تا مردم را به این جایگاه رساند چرا که مردم ولی نعمت و مدیران نوکران آنها هستند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۲۸
مرجع : خاورستان
کلمات کليدی: حسن رمضانی میراث فرهنگی هفته دولت استخدام خراسان تایم