سه شنبه ۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۴
گفتگو با پژوهشگر حقوق عمومی

دولت نمی تواند به اقتصاد مقاومتی اعتقادی داشته باشد

پژوهشگر حقوق عمومی تاکید کرد: عملکرد فعلی دولت نشان می دهد که در حال حاضر ایشان اعتقادی به اقتصاد مقاومتی ندارد و به معنای دیگر دولت اصلا نمی تواند به رویکرد اقتصاد مقاومتی اعتقادی داشته باشد.
دولت نمی تواند به اقتصاد مقاومتی اعتقادی داشته باشد
 
سید مرتضی موسوی نژاد در گفت­­گو با خبرنگار خراسان تایم با بیان اینکه سال 95 بدترین سال دولت تدبیر و امید در طول 4 سال خدمت ایشان است، گفت: دولت در سال 95 وجهه خوبی در پیشگاه مردم از خود نشان نداده است.
 
وی افزود: شاید دولت بگوید ما از رکود خارج شده ایم و شاید آمارها رشد اقتصادی را نشان بدهد لکن در واقعیت این طور نیست و مردم جامعه چیز دیگری را عنوان می کنند.
 
پژوهشگر حقوق عمومی عدم هماهنگی برخی وزرا با یکدیگر را دیگر نقطه ضعف اساسی دولت در سال 95 عنوان کرد و گفت: خصوصا در سال 95 مشاهده کردیم که برخی وزرا با یکدیگر مشاجره داشتند که این موارد جز اینکه مشکلاتی را برای مردم بوجود بیاورد نتیجه دیگری ندارد.
 
موسوی نژاد با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری امریکا ادامه داد: رأی آوردن ترامپ دولت را به مراتب در وضعیت بدتری قرار داد به طوری که هر چه از روند اجرای برجام می گذرد اوضاع دولت بدتر می شود.
 
وی تصریح کرد: دولت برای آنکه قیمت دلار را از 4000 تومان به 3800 تومان برساند 8 میلیارد دلار ارز وارد بازار کرد که این در واقع به معنای 8 میلیارد تورم است.
 
پژوهشگر حقوق عمومی با اشاره به انتخابات سال 96 جمهوری اسلامی، تاکید کرد: با توجه به اینکه اقتصاد کشور وابسته نفت می باشد و تا الان هم کشور از این زمینه بسیار متضرر شده است اگر کاندیدای ریاست جمهوری وعده افزایش یارانه را بدهد اصلا نباید به او رای داد و عملا وعده ایشان فاقد اعتبار است.

موسوی نژاد ادامه داد: باید دهک های بالا از پرداخت یارانه حذف بشوند تا دولت بتواند همین مقدار یارانه را به دهک های پایین پرداخت کند.
 
وی گفت: در سال 95 سیاست خارجه دولت آقای روحانی عملکرد ضعیفی را از خود نشان داد و آقای ظریف هم در رسانه ملی و اخبار کم دید می شد.
 
پژوهشگر حقوق عمومی از کاهش مقبولیت دولت آقای روحانی در بین مردم گفت و افزود: نظرسنجی ها حاکی از کاهش مقبولیت دولت روحانی است به طوری که هم اکنون ایشان 35 درصد رای منفی دارد.
 
موسوی نژاد تاکید کرد: آقای روحانی در 6 ماه نخست شروع دولت در حوزه اقتصاد مقاومتی امیدوارکننده پیش رفت لکن بعد از آن اقدامات خوبی توسط دولت صورت نپذیرفت و عملکرد فعلی دولت نشان می دهد که در حال حاضر ایشان اعتقادی به اقتصاد مقاومتی ندارد و به معنای دیگر دولت اصلا نمی تواند به رویکرد اقتصاد مقاومتی اعتقادی داشته باشد.
 
وی تصریح کرد: ایده اداره کشور توسط دولت شکست خورده است و اگر این دولت یکباره دیگر روی کار بیاید باز هم رویه توسعه برون زا را در پیش خواهد گرفت.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۴۵۱۳
کلمات کليدی: موسوی نژاد ، موسوی ، دولت ، اقتصاد مقاومتی ، اقتصاد ، کابینه ، وزرا