دوشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۶
بخش اول/ مصاحبه اختصاصی خراسان تایم با علی کرد

وضعیت قرمز حسن روحانی و شرایط فوق حساس انتخابات

تحلیل گر مباحث سیاسی کشور دولت با عملکرد چهارساله خود نشان داد که به اصولی از جمله "تولید" "اشتغال" "اقتصاد مقاومتی" و "اقدام عملی در این حوزه ها " پایبند نبوده است و قصور در این مسائل نیز در کاهش رأی ایشان تاثیر به سزایی دارد.
وضعیت قرمز حسن روحانی و شرایط فوق حساس انتخابات
 
علی کُرد در گفتگو با خبرنگار خراسان تایم با اشاره به دور قبلی انتخابات ریاست جمهوری و انتخاب حسن روحانی، گفت: آمارها نشان می دهند که دکتر روحانی تنها با 0/7 درصد بیشتر رای آورده است و این میزان طی دوره ریاست جمهوری ایشان با عملکرد ضعیفی از خود نشان داده اند ریزش داشته است.
 
وی گفت: یکی از دلایل عمده ای که سبب شد ملت ایران به جناب روحانی رای بدهند "کلید" ایشان بود که با این رویه مردم بر این باور شدند که روحانی می تواند حلال مشکلات باشد و می تواند مشلات و بحران های معیشتی آنها را رفع کند.
 
تحلیل گر مباحث سیاسی کشور با بیان اینکه مشکلات معیشتی در دوره چهار ساله ریاست جمهوری حسن روحانی به بالاترین سطح خود رسیده است، تاکید کرد: مشکلات معیشتی به سطحی رسیده است که رهبر انقلاب هم در بیانات خود می فرمایند "مردم گله مند هستند"
 
کُرد از برجام به عنوان راه حل اصلی دولت برای باز کردن گره های اقتصادی کشور یاد کرد و گفت: به اعتراف برخی از اعضای گروه مذاکره کننده نه تنها روند مذاکرات خوب پیش نرفته است بلکه در ارتباط با دستاوردهای آن عنوان می کنند "تقریبا هیچ" و لذا برجام که راه حل اصلی دولت برای باز کردن گره های اقتصادی کشور بود اکنون با شکست های جدی مواجه شده است.
 
وی تصریح کرد: متاسفانه نگاهی در بین ملت ایران بوجود آمده است که به جای اینکه برجام را حامی منافع جمهوری اسلامی در خارج از کشور بدانند آن را کلیدی می دانند برای حل مشکلات سیاست داخلی کشور. 
 
 
تحلیل گر مباحث سیاسی کشور با اشاره به دوره قبلی انتخابات مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: هدف از اینکه دولت اصرار داشت برجام قبل از انتخابات 7 اسفندماه به سرانجام برسد مقاصد سیاسی بوده است تا از این رهگذر به مطلوب خود دست پیدا کند.
 
علی کرد از "تفاوت جدی گفتمان دولت با مطالبات رهبر معظم انقلاب " به عنوان دیگر عامل ریزش رأی آقای روحانی دانست، و خاطرنشان کرد: دولت با عملکرد چهارساله خود نشان داد که به اصولی از جمله "تولید" "اشتغال" "اقتصاد مقاومتی" و "اقدام عملی در این حوزه ها " پایبند نبوده است و قصور در این مسائل نیز در کاهش رأی ایشان تاثیر به سزایی دارد.
 
وی از سه عامل "افزایش مشکلات معیشتی مردم" "شکست برجام" و " تقاوت جدی گفتمان دولت با مطالبات رهبر معظم انقلاب " به عنوان عوامل کلیدی کاهش سبد رأی دکتر روحانی یاد کرد و گفت: این عوامل سبب می شود که ایشان در انتخابات آینده میزان رأی کمی داشته باشد.
 
تحلیل گر مباحث سیاسی کشور ادامه داد: از طرفی دکتر روحانی در مدت چهارساله ریاست جمهوری خود از طریق سفرهای استانی و تبلیغات توانسته است تعدای آرایی را نیز به سمت خود جلب کند.
 
علی کرد اضافه کرد: اگر بین این دوعامل یعنی "آرای از دست رفته" و "آرای به دست آمده" توازنی برقرار باشد می توان گفت که ریاست جمهوری دکتر روحانی 4 سال دیگر ادامه خواهد داشت و ایشان همچنان می تواند ساکن ساختمان پاستور تهران بماند.
 
وی تاکید کرد: به نظر می رسد برداشت دولت و طیف های مختلف سیاسی از فضای سیاسی کشور این باشد که میزان آرایی که دکتر روحانی از دست داده بیشتر از آرای بدست آمده است و لذا در انتخابات پیش رو دکتر روحانی در وضعیت قرمزی قرار دارد ولی نمی توان گفت که این  انتخابات حساسیت خود را از دست داده است.
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۴۷۱۰
کلمات کليدی: دولت ، قرمز ، علی کرد ؛ تحلیل گر مباحث سیاسی ،حسن روحانی ؛ انتخابات ، انتخاب ؛ 7 اسفند ؛ برجام ، سیاست ؛