سه شنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۴
مصاحبه اختصاصی با مسئول بسیج دانشگاه بیرجند

دولت در حوزه اقتصادی مردود عمل کرده است

مسئول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه بیرجند گفت: متاسفانه دولت در طی چهارسال اخیر خصوصا در حوزه اقتصاد مقاومتی مردود عمل کرده است و در کمال تعجب اقدام به واردات کالاهایی نموده است که به راحتی در داخل قدرت تولید آن وجود دارد و این اقدامات دولت جز اجحاف در حق نیروی داخلی نیست.
دولت در حوزه اقتصادی مردود عمل کرده است
 
مسعود عطائیان در گفت و گو با خبرنگار خراسان تایم با بیان اینکه مبحث اقتصاد چندین سال پیاپی به عنوان یکی از اولویت های اساسی کشور مطرح است، گفت: امسال هم "اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال" به عنوان شعار سال انتخاب گردید اما برای تحقق اقتصاد مقاومتی قدم های آهسته ای از سوی مسئولین برداشته می شود.
 
 وی با بیان اینکه در حوزه اقتصاد کارهای بر زمین مانده بسیار زیاد است، ادامه داد: اینکه مقام معظم رهبری شعار سال 96 را نیز در حوزه "اقتصاد مقاومتی" قرار داده اند حاکی از این مهم می باشد که هنوز نتوانسته ایم به نقطه مطلوبی در حوزه اقتصادی برسیم.
 
مسئول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه بیرجند ضمن برشماری مسائل مهم و کلیدی کشور اظهار داشت: امروز مسئله اشتغال جوانان، اشتغال تحصیل کرده ها، شکوفایی توانمندی جوانان و از طرف دیگر تولید داخلی و خود اتکایی به توان داخلی و کاهش صادرات نفتی کلید تحقق اقتصادمقاومتی است.
 
عطائیان از "اشتغال" به عنوان اولین دغدغه جوانان تحصیل کرده نام برد و ادامه داد: با اینکه صنعت و دانشگاه دو مقوله به هم وابسته است اما نسبت به ارتباط دادن این دو ظرفیت بنیادی کشور بی توجهی می شود و ثمره این بی توجهی هم عدم آشنایی و عدم ارتباط دانشجویان با صنعت خواهد بود که این امر نتیجه ای جز بیکاری و یا اشتغال در اموری غیر مرتبط با رشته تحصیلی آنها در پیش نخواهد داشت.
 
وی با تاکید بر "عزم ملی" به عنوان مهمترین عامل خروج از گره های اقتصادی خاطرنشان کرد: باید یک حرکت عظیم و رو به جلو در جهت احقاق اقتصاد مقاومتی شکل بگیرد که تحقق این امر نیز وابسته به تلاش مسئولین و مردم می باشد.
 
مسئول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه بیرجند تاکید کرد: چه دولت فعلی و چه دولتی که قرار است در آینده ای نزدیک روی کار بیاید باید در تمامی پروژهایی که در دست اجرا قرا می دهند اهداف اقتصاد مقاومتی را در نظر داشته باشند و این طور نشود که هر پروژه ای با هر هدفی افتتاح می گردد عنوان اقتصاد مقاومتی را به اول آن اضافه کنند و به عنوان عملکرد دولت خود معرفی کنند.
 
عطائیان با بیان اینکه مردم حقوق های نجومی را بر نمی تابند و نمی پسندند عده ای معدود مبالغ هنگفتی از جیب مردم به سود خودشان بردارند، تصریح کرد: حداقل توقع این است که قوه قضاییه امنیت سرمایه گزاری ایجاد کند و با اختلاس، بی قانونی و قاچاق کالا به طور جد مقابله کند.
 
وی گفت: متاسفانه دولت در طی چهارسال اخیر خصوصا در حوزه اقتصاد مقاومتی مردود عمل کرده است، کارخانه ها و کارگاه های تولیدی زیادی تعطیل شده است و در کمال تعجب اقدام به واردات کالاهایی نموده است که به راحتی در داخل قدرت تولید آن وجود دارد و این اقدامات دولت جز اجحاف در حق نیروی داخلی نیست.
 
مسئول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه بیرجند واگذاری بخش تغذیه حمل و نقل ریلی به کشورهای  خارجی را مایه حقارت دانست و افزود: مگر در کشور شرکت غذایی و نیروی ماهر آشپز کم وجود دارد که دولت به چنین اقداماتی دست زده است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۴۷۳۴
کلمات کليدی: دولت ، مردود ، اقتصاد مقاومتی ، مسعود عطائیان ؛ عطائیان ؛ روحانی ؛ اشتغال ؛ حوزه ؛