شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۵
مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند:

دونالد ترامپ، بازیچه دست سیاست‌گذاری‌های کلان غرب است

محمدامین کریمی: آمریکا به این نتیجه رسیده‌‌است که ایران به یک قدرت دموکراتیک در منطقه تبدیل شده است.
دونالد ترامپ، بازیچه دست سیاست‌گذاری‌های کلان غرب است
 
محمدامین کریمی مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه سیاسی خراسان‌تایم پیرامون رفتارهای ضد و نقیض دونالد ترامپ و مخالفت‌های اخیرش با کشورهای متعدد جهان بیان کرد: ترامپ باتزریق امید به مردم، توانست نظر آن‌ها را جلب نموده و پیروز شود، ترامپ علی‌رغم وعده‌هایی که در میتینگ‌های انتخاباتی خود مبنی بر اینکه به دنبال تنش‌های نظامی نیست داده بود اما این روزها مشاهده می‌شود که تمایلات بسیاری هم برای دخالت‌های نظامی داشته و دارد.
 وی در ادامه اظهار داشت: این رویکرد، تناقضی با ترامپی که در تبلیغات، وعده زندگی بدون جنگ می‌داد، دارد. گرچه سیاست‌هایش پر از رفتارهای ضد و نقیض می‌باشد و به‌ظاهر هدف مشخصی را دنبال نمی‌کند، اما در باتن و در پشت قضیه، همان رفتارهای ضد و نقضی رئیس‌های جمهور پیشین را اینبار با شکلی متفاوت بیان می‌کند.
کریمی در مورد وعده‌های دروغین ترامپ بیان داشت: ترامپ گاهی دم از نابودی داعش می زند و در کنار آن ممنوعیت ورود مهاجران از کشورهای مختلف به آمریکا را اعمال می‌کند که چندین بار تا به حال، در همین زمان کم گذشته از انتخاب او به عنوان رئیس جمهور آمریکا، وعده‌های خود را باز پس گرفته است. او حرف‌های ضد و نقیضی را در مورد مواضع مختلف آمریکا در دنیا می‌زند و عموما هم حتی پایبند به حرف خودش که در گذشته گفته نیست و همیشه دیگران را مقصر امور اشتباه و ظلم در دنیا می‌کند که کاملا مضحک است.
وی پیرامون تفاوت سیاسی‌گذاری‌های کشور ایالات متحده با تغییر پست رئیس جمهوری در این کشور اشاره کرد: واضح است که تغییرات در دولت آمریکا به ‌حال کشور ایران چندان تفاوتی نمی‌کند؛ زیرا آنها دشمن اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران هستند و همیشه برایمان شیطان بزرگی چون گرگ وحشی هستند. ترامپ درحالی دوران ریاست جمهوری خود را آغاز کرد که در کمتر از یک ماه اظهارات ضد و نقیضی در خصوص مسائل بین‌المللی و همچنین خاورمیانه به عنوان یکی از مهم‌ترین مناطق حوزه سیاست خارجی ایالات متحده، داشت. او در این مدت با مواضع علیه برجام و قراردادن نام ایران در لیست کشورهایی که اتباعشان اجازه ورود به آمریکا را ندارند و همچنین تأکید بر لزوم تحریم‌های جدید به دلیل آزمایش‌های موشکی تهران، بر شدت تنش‌های دامن زده است و این برای همه مبرهن است که مسئله امریکا هسته‌ای نیست. آن‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که ایران به یک قدرت دموکراتیک در منطقه تبدیل شده است و از طرف دیگر نیز امنیت ایران همیشه برقرار است، چرا که دارای  نیروی مسلح توانمندی هستیم و آن‌ها به‌شدت از این گونه موارد واهمه داشته‌اند و دارند.
وی در ادامه گفت: لذا همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرموده‌اند که «همه باید بدانند که توطئه‌ دشمن نسبت به انقلاب تمام نشده است و همه باید خود را سربازِ مدافع از ارزش‌های انقلاب به‌حساب بیاورند»؛ هر کدامِ ما هر جا مشغول خدمت هستیم، باید آن‌جا را سنگر بدانیم  و مردم با بصیرت و ولایتمدار این آمادگی را دارند که زیر بار سلطه استکبار نروند و ادامه‌دهنده راه امام حسین(ع) در مبارزه با ظلم و طاغوت باشند.
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۷۶۲۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , ترامپ , آمریکا