دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۸
قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌جنوبی:

شهید مصطفی خمینی(ره) محبوبیت خاصی میان مردم و شخصیت‌های برجسته انقلاب داشتند

قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌جنوبی گفت: ارتباط شهید مصطفی خمینی(ره) با شخصیت‌ها از جمله نخبگان و عالمان که در نهضت امام نقش داشتند یا در زندان بودند، یا در تبعید یا به صورت ناشناخته در جامعه بودند بسیار چشمگیر بود و ایشان یک نقش میانه را میان آن‌ها و امام داشتند که همین امر باعث شده بود آنهایی که ایشان را می‌شناختند دلداده ایشان شوند.
شهید مصطفی خمینی(ره) محبوبیت خاصی میان مردم و شخصیت‌های برجسته انقلاب داشتند
 
به گزارش سرویس سیاسی خراسان‌تایم حجت‌الاسلام غلامحسین نوفرستی در گفت‌وگو با خبرنگارخراسان‌تایم اظهار داشت: آیت‌الله سید مصطفی خمینی (ره) از جهت علمی جایگاه ویژه‌ای در نزد امام و در میان شخصیت‌های علمی حوزه‌های علمیه قم و نجف داشتند و هنوز نیز مطرح هستند به خصوص در مباحث تفسیر قرآن مطرح می‌باشند و همچنین جایگاه ویژه‌ای از جهت حضور در عرصه‌های سیاسی و نقش موثر ایشان در نهضت حضرت امام خمینی(ره) تا جایی که حضرت امام ایشان را به تعبیری امید آینده اسلام معرفی می کنند.
وی افزود: این شخصیت والا را دشمن نیز شناسایی کرد و ایشان را قبل از پیروزی نهضت امام در سال 1356 به شهادت رساندند و شهادت ایشان نیز به تعبیر حضرت امام از الطاف خفیه الهی بود.
قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌جنوبی گفت: با توجه به اینکه شبانه به منزل حضرت امام خمینی (ره) هجوم بردند و ایشان را به تهران منتقل کردند، قطعا کسی که در آن زمان زمینه آگاهی مردم را فراهم کرد و فضای رژیم را در آن مقطع دنبال کرد سید مصطفی خمینی بود و در حادثه 15خرداد حضور فعال و چشمگیر ایشان به چشم می‌خورد ولی متاسفانه این موضوع در تاریخ جریان ۱۵ خرداد کمتر به آن پرداخته شده است، اما قطعا با توجه به اینکه این شخصیت سیاسی در تاریخ انقلاب می‌درخشد و حتی دشمن نیز به سراغ ایشان می‌رود و شهیدشان می‌کند، نقش موثری در پیروزی انقلاب اسلامی داشته‌اند.
نوفرستی تصریح کرد: تمامی فعالیت‌های که شهید آیت الله سید مصطفی خمینی در طول تهضت برای انقلاب از جمله نوشتن و ارسال پیام‌های امام  و دنبال کردن آن از رسانه‌های جهانی داشتند، بعد از شهادت ایشان توسط  سید احمد خمینی صورت گرفت.
وی ادامه داد: تمام آنچه که در طول نهضت امام خمینی در طول 15سال در زمانی که در غرب تهران بودند و زمانی که در نجف نیز بودند از طریق شبکه‌ای به مردم و یا کسانی که فعالین نهضت بودند و یا در زندان‌ها و یا تبعید به سر می‌بردند ابلاغ می‌شد.
قائم مقام نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان‌جنوبی تصریح کرد: سید مصطفی خمینی نقش موثری در این شبکه اطلاع رسانی داشتند به گونه‌ای که پیام‌های امام به صورت حساب شده حتی به روستا‌ها نیز می‌رسید و ایشان در کنار پدرشان کمک نهضت بودند و بسیاری از برجستگان در عرصه‌های سیاسی در آن مقطع این شخصیت را به عنوان محرم اسرار امام و نهضت اسلامیشان می‌دانستند .
نوفرستی خاطر نشان کرد: ارتباط ایشان با شخصیت‌ها از جمله نخبگان و عالمان و برجستگان که در نهضت امام نقش داشتند یا در زندان بودند و یا در تبعید یا به صورت ناشناخته در جامعه بودند بسیار چشمگیر بود و ایشان یک نقش میانه را میان آن‌ها و امام داشتند که همین امر باعث شده بود که آنهایی که ایشان را می‌شناختند دلداده ایشان شوند.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۹۸۹۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , انقلاب اسلامی , مصطفی خمینی