پنجشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۰۶
استاندار خراسان جنوبی:

کنگره شهدا به جریان مستمر فرهنگی تبدیل شود

استاندار خراسان جنوبی گفت: در صورت برنامه ریزی و زمان بندی مناسب، علاوه بر برگزاری مطلوب کنگره شهدای استان، می توانیم آن را به یک جریان مستمر فرهنگی تبدیل کنیم.
کنگره شهدا به جریان مستمر فرهنگی تبدیل شود
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری ایرنا، محمدمهدی مروج الشریعه که امروز در چهارمین جلسه ستاد مرکزی کنگره شهدای گرانقدر استان سخن می گفت، با تاکید بر اهمیت برگزاری این کنگره در استان افزود: تمامی مدیران و دست اندرکاران برگزاری این کنگره عظیم، باید بدانند در چه مسیر با ارزشی وارد شده اند، از این رو باید با جدیت و با به کارگیری همه امکانات و منابع ملی، استانی و مردمی این کنگره به بهترین نحو ممکن، با محوریت و مشارکت مردم برگزار شود.
وی شهدا را از مردم و پاسداشت ارزش آنان را وظیفه مردم دانست و ادامه داد: شوراهای شهرهای سطح استان که نهادهایی مدنی و مردم محور هستند می توانند در این مسیر با ارزش پیش قدم و تاثیرگذار باشند.
مقام عالی دولت در خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه این کنگره عظیم باید زیبنده استان و شهدای والا مقام استان باشد تصریح کرد: با هدف گذاری مناسب و شناسایی و تامین سه مولفه شامل امکانات سخت افزاری، امکانات نرم افزاری و منابع مالی می توانیم به نتیجه مطلوب تری دست پیدا کنیم.
وی بر ضرورت بازنگری در رویه اجرایی کنگره تاکید کرد و گفت: برای اجرای نظام مند و هدفمند روند برگزاری کنگره، تشکیل کارگروه برنامه ریزی، بودجه و تلفیق با مسئولیت استاندار و به دبیری رئیس سازمان برنامه و بودجه استان به ساختار ستاد اجرایی کنگره افزوده خواهد شد.
مروج الشریعه تصریح کرد: کارگروه تلفیق در ابتدای امر باید برنامه های پیشنهادی هر کدام از کمیته های 22 گانه کنگره را شناسایی، شاخص گذاری و اولویت بندی کند تا از این طریق به یک نظم برنامه ای که نیاز اصلی کار است، دست پیدا کنیم.
وی افزود: نحوه مشارکت مردم در این کنگره باید اصل و اساس برنامه محسوب شده و خیرین استان در سطح کشور یا خارج از کشور نیز به عنوان یک ظرفیت باید شناسایی شده و در این جهت با برگزاری جلسات مورد نیاز از این توان نیز بهره مناسب گرفته شود.
استاندار خراسان جنوبی، تعامل و هم افزایی توانمندی های دستگاه های اجرایی و نهادهای استان را مهم بر شمرد و برنامه ریزی، داشتن مدل اجرایی و عزم جدی در مسئولان برگزاری این کنگره را عامل اصلی موفقیت ذکر کرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۰۱۲۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کنگره , شهدا