سه شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۳
مدیرکل راهداری خراسان جنوبی:

مطالبات پیمانکاران در بخش حمل و نقل خراسان جنوبی ۷۱ میلیارد تومان است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌‌ای خراسان جنوبی با بیان اینکه ۱۳ درصد ناوگان باری استان فرسوده است گفت: مطالبات پیمانکاران از بخش حمل نقل استان ۷۱ میلیارد تومان است که تاکنون تخصیص اعتبار از منابع عمومی به راهداری صفر بوده است.
مطالبات پیمانکاران در بخش حمل و نقل خراسان جنوبی ۷۱ میلیارد تومان است
 
به گزارش سرویس اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، جعفر شهامت ظهر امروز در دیدار با مجمع نمایندگان خراسان جنوبی اظهار داشت: طول راه‌های شریانی در استان خراسان جنوبی 2 هزار و 128 کیلومتر و طول بزرگراه، راه اصلی و فرعی 5 هزار و 755 کیلومتر است.
وی بیان کرد: در مدت 7 ماهه امسال یک میلیون و 174 نفر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی جابه‌جا شده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 11.8 درصد کاهش داشته است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌‌ای خراسان جنوبی گفت: 27 دستگاه اتوبوس، 83 دستگاه مینی‌بوس و 28 دستگاه سواری در استان خراسان جنوبی فرسوده است.
شهادمت تصریح کرد: در مدت 7 ماهه امسال میزان تخصیص اعتبار از منابع عمومی به سازمان راهداری صفر بوده که باید تدابیری اندیشیده شود و نیازمند کمک هستیم و مطالبالت پیمانکاران از بخش حمل و نقل استان خراسان جنوبی 71 میلیارد تومان است.
وی با بیان اینکه سالانه اعتباری بیش از 2 هزار و 389 میلیارد ریال برای نگهداری راه‌های خراسان جنوبی نیاز است افزود: 3 مورد آشکارسازی پل‌های عابر پیاده، ایمن‌سازی اضطراری راه‌ها، شناسایی تخلفات حریم راه‌ها، اجرای عملیات نصب گاردریل، شناسایی تخلفات رحیم راه‌ها، برخورد قلع و قمه تخلفات حریم راه‌ها از اعمال انجام شده در زمینه بهسازی راه‌ها بوده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌‌ای خراسان جنوبی اظهار داشت: تاکنون 34 دستگاه دوربین کنترل سرعت ثابت در راه‌های خراسان جنوبی نصب شده و با بهره‌برداری از 27 دستگاه جدید در مجموع 61 دستگاه دوربین کنترل سرعت در جاده‌های خراسان جنوبی نصب می‌شود.
شهامت با بیان اینکه در استان 67 نقطه دارای تصادف و 27 نقطه پر تصادف وجود دارد گفت: در شش ماه امسال 109 فقره تصادف در راه‌های استان به وقوع پیوست که از این میزان 100 فقره در محورهای برون شهری و 9 فقره در محورهای روستایی رخ داده است.
وی با بیان اینکه سرعت غیرمجاز 28 درصد و بعد از آن نبستن کمربند و نقص فنی بیشترین آمار تخلفات را دارد افزود: خودروهای سواری با 59 درصد بیشترین آمار تصادفات را به خود اختصاص داده و بیشترین آمار تصادفات در بازده زمانی 14 الی 18 عصر در محورهای برون شهری به وقوع پیوسته است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌‌ای خراسان جنوبی اظهار داشت: در بخش کالا در خراسان جنوبی 3 هزار و 618 ناوگان وجود دارد که میانگین عمر ناوگان حمل و نقل کالا در خراسان جنوبی 11.44 سال بوده که این رقم در کشور 15.9 سال است.
شهامت افزود: در حال حاضر بیش از 10 هزار و 184 راننده در بخش کالا و مسافر در خراسان جنوبی مشغول به فعالیت هستند و 112 شرکت حمل و نقل کالا و مسافر و نمایندگی بین المللی در خراسان جنوبی وجود دارد.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۰۲۲۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم ، خراسان جنوبی , جاده