يکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۹
مدیر آب و فاضلاب روستایی درمیان:

آبرسانی به 29 روستای دهستان درمیان در دست اقدام است

مدیر آب و فاضلاب روستایی درمیان از آغاز عملیات اجرایی مجتمع خونیک چهارتنگ این شهرستان خبر داد و گفت: با ساخت این مجتمع آبرسانی به 29 روستای دهستان درمیان در دستور کار قرار دارد.
آبرسانی به 29 روستای دهستان درمیان در دست اقدام است
 
به گزارش خراسان‌تایم به نقل از ایرنا راستین راستکار روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه عملیات اجرایی مجتمع خونیک چهارتنگ در 2 فاز تعریف شده است افزود: در فاز نخست آب منطقه ای استان با حفر چاه در دشت اسدیه و با احداث خط انتقال، 15 لیتر بر ثانیه آب در ورودی روستای درمیان تحویل آب و فاضلاب روستایی می دهد.
وی ادامه داد: فاز اول این پروژه از محل بودجه مقابله با تنش آبی با اعتبار 6 میلیارد تومان توسط شرکت آب منطقه ای در حال انجام است.
وی بیان کرد: در فاز دوم نیز آب و فاضلاب روستایی با احداث چاه در روستای خونیک چهارتنگ، آبرسانی به روستاها را با حفر و تجهیز چاه آغاز کرده که برای تجهیز و برق رسانی به چاه یک میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.
مدیر آب و فاضلاب روستایی درمیان گفت: مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی و فرماندار درمیان چندی پیش برای حل مشکل کم آبی روستاهای شهرستان سفری به تهران داشته اند و با پیگیری های صورت گرفته مسئولان آب و فاضلاب کشور قول اختصاص هفت میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل مجتمع های آبرسانی شهرستان را داده اند. 
وی یادآور شد: در مجموع برای احداث کامل مجتمع آبرسانی خونیک چهارتنگ شهرستان 18 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
شهرستان درمیان با 57 هزار نفر جمعیت و پنج هزار و 797 کیلومتر مربع وسعت از شمال به شهرستان قاینات از جنوب به شهرستان سربیشه و از غرب به شهرستان بیرجند و شرق آن به طول 70 کیلومتر با افغانستان مرز مشترک دارد. 
شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در 105 کیلومتری شرق بیرجند قرار دارد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۰۶۸۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خراسان‌جنوبی , درمیان