سه شنبه ۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۲
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان‌جنوبی خبر داد

افزایش دو برابری زائران اربعین حسینی/ توزیع بیش از یک میلیون پرس غذای گرم

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان‌جنوبی از افزایش دو برابری زائران اربعین حسینی نسبت به سال گذشته خبر داد.
افزایش دو برابری زائران اربعین حسینی/ توزیع بیش از یک میلیون پرس غذای گرم
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، موسی جوینده صبح امروز در دیدار خدام اربعین حسینی با نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی، ضمن قدردانی از زحمات و کمک‌های مرم استان در مراسم اربعین حسینی، اظهار داشت: عیار محبت، صداقت و امانتداری مردم خراسان‌جنوبی نسبت به ائمه(ع) فوق‌العاده است.
وی با اشاره به اینکه خراسان‌جنوبی در زمینه اربعین کار بزرگ و بی سابقه‌ای انجام داد، بیان داشت: فعالیت‌های خراسان‌جنوبی بیشتر در شهر کاظمین بود که مورد تحسین مردم و مسؤولان قرار گرفت.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان‌جنوبی از دو برابر شدن زائران اربعین نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: موکب‌های استان از 5 آبان‌ماه در کاظمین مستقر و به خدمت رسانی به زائران پرداختند.
جوینده از توزیع یک میلیون و 103 هزار پرس غذای گرم در سه وعده صبحانه، نهار و شام خبر داد و افزود: همچنین یک میلیون و 561 هزار نفر با چای و میان وعده پذیرایی شدند.
وی به استقرار 8 موکب نانوایی اشاره و مطرح کرد: موکب‌های نانوایی استان فعالیت 24 ساعته داشته و نان با کیفیت را در اختیار زائران قرار می‌دادند.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان‌جنوبی با بیان اینکه 70 تن آرد برای پخت نان گرم به موکب‌های نانوایی ارسال شد، تبیین کرد: 381 هزار پرس نان با کیفیت پخت و در اختیار زائران قرار گرفت.
جوینده از اسکان 286 هزار زائر در محل‌های تعیین شده و توزیع 885 هزار بسته آب بین زائران خبر داد و یادآور شد: همچنین طی این مدت 5 هزار و 737 جفت کفش توسط موکب‌ها و خدام اربعین دوخته و تعمیر شد.
وی بهره‌مندی 4 هزار و 859 نفر از خدمات آرایشگاهی، دو هزار و 749 نفر از خدمات خیاطی و دو هزار و 498 نفر از خدمات شستشوی البسه را از دیگر خدمات موکب‌های خراسان‌جنوبی ذکر کرد و بیان داشت: همچنین برای اولین بار 100 چشمه حمام و سرویس بهداشتی با آب گرم مرکزی آماده و در اختیار زائران قرار گرفت.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان‌جنوبی ویزیت 12 هزار و 551 نفر و بهره‌مندی 180 نفر از خدمات دندان‌پزشکی را از خدمات ارائه شده توسط موکب پزشکی و دندان‌پزشکی خراسان‌جنوبی بیان کرد و یاداور شد: همچنین 4 هزار و 764 مورد تزریقات در درمانگاه‌ها انجام شد.
جوینده همچنین به استقرار موکب نظافتی خراسان‌جنوبی در کاظمین اشاره کرد و گفت: طی مدت استقرار موکب نظافتی 288 تن زباله جمع آوری و معدوم شد.
وی برق کشی 90 تخته چادر و لوله کشی به سرویس‌های بهداشتی و آشپزخانه به وسعت یک هزار و 30 متر را از دیگر خدمات ستاد اربعین ذکر کرد و توضیح داد: همچنین برای اولین بار جمعی از خواهران جهت کارهای تبلیغی و خدماتی به اربعین اعزام شدند.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان‌جنوبی به زلزله کرمانشاه اشاره کرد و اظهار داشت: زلزله کرمانشاه کام موکب‌داران را تلخ کرد لذا موکب‌داران استان آمادگی دارند در هر زمینه‌ای که نیاز باشد در منطقه حاضر و به خدمت‌رسانی به مردم زلزله‌زده بپردازند.
جوینده از استقرار یک موکب نانوایی استان در استان کرمانشاه خبر داد و خاطرنشان کرد: مهمترین نیازمندی‌های مردم کرمانشاه تأمین کانکس، وسایل گرمایشی، حمام و سرویس بهداشتی است که امیدواریم بتوانیم در این زمینه کاری انجام دهیم.

انتهای پیام/4
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۰۷۲۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , موکب , اربعین