چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۵
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی:

هر ۱۲ سال یک زلزله بالای ۶ ریشتر به وقوع می‌پیوندد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در چند سال اخیر زلزله‌های بسیاری در استان به وقوع پیوسته است، گفت: در خراسان‌جنوبی هر ۱۲ سال یک زلزله بالای ۶ ریشتر به وقوع می‌پیوندد.
هر ۱۲ سال یک زلزله بالای ۶ ریشتر به وقوع می‌پیوندد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، سیدابوالحسن میرجلیلی ظهر امروز در نوزدهمین مانور سراسری زلزله که در مدرسه نواب صفوی بیرجند برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به آمار سازمان مدیریت بحران کشور، خراسان‌جنوبی سومین استان زلزله خیز کشور است‌.
وی با بیان اینکه در چند سال اخیر زلزله‌های بسیاری در استان به وقوع پیوسته است، گفت: در خراسان‌جنوبی هر ۱۲ سال یک زلزله بالای ۶ ریشتر به وقوع می‌پیوندد.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی افزود: در استان زلزله‌خیز خراسان‌جنوبی اقدامات پیشگیری باید قبل از وقوع زلزله انجام شود و بعد و هنگام زلزله نمی‌توان کاری کرد.
میرجلیلی تصریح کرد: استحکام ساختمان‌ها باید در دستور کار قرار بگیرد تا شاهد خسارت‌های کمتری در زمان زلزله باشیم و علاوه به مقاوم‌سازی و بهسازی باید آموزش، اطلاع‌رسانی، تمرین و مانور مورد توجه قرار بگیرد.
وی با بیان اینکه امروز مانور زلزله در ۲ هزار و ۴۰۰ مدرسه استان انجام شد، ادامه داد: این مانورها سبب ارتقای توان آمادگی دانش‌آموزان می‌شود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی با بیان اینکه برای تمام اقشار جامعه باید این مانورها و تمرین‌ها برگزار شود، خاطرنشان کرد: انسان‌ها در مانورها می‌توانند با مباحث پناهگیری و تخلیه اضطراری مناسب آشنا شوند.
میرجلیلی با بیان اینکه از دوم تا هشتم دی ماه سال جاری هفته مدیریت بحران نام‌گذاری شده است، اظهار کرد: با دستور استاندار از هشتم آذرماه تا هشتم دی ماه امسال هر روز یک مانور عملیاتی و امدادی در استان توسط یکی از دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه تا قبل از سال ۹۲ حدود سه نفر هر سال بر اثر سیلاب کشته شدند، افزود: اکثر این تلفات به علت بی‌احتیاطی و عدم آموزش بوده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان‌جنوبی گفت: از سال ۹۲ تاکنون تلفات جانی ناشی از سیل در استان وجود نداشته است که این کاهش تلفات به علت اطلاع رسانی‌ها توسط رسانه ملی، روزنامه‌ها و جراید و به روز بودن دستگاه‌های امدادی بوده است.
میرجلیلی عنوان کرد: طبق آمار سازمان مدیریت بحران کشور خسارت‌های مالی در خراسان‌جنوبی ۳۸ درصد کاهش داشته است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۰۷۵۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بحران , زلزله