يکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۹
مسؤول بسیج جامعه پزشکی خراسان‌جنوبی خبر داد

خدمت‌رسانی 33 پزشک و پرستار خراسان‌جنوبی به زائران مراسم اربعین در کاظمین

مسؤول بسیج جامعه پزشکی خراسان‌جنوبی گفت: امسال 33 نفر شامل پزشک عمومی، متخصص، دندان‌پزشک، کارشناس بهداشت، پرستار و تکنسین دارویی به زائران مراسم اربعین حسینی در کاظمین خدمات بهداشتی و درمانی ارائه کردند.
خدمت‌رسانی 33 پزشک و پرستار خراسان‌جنوبی به زائران مراسم اربعین در کاظمین
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، محمدرضا فخر صبح امروز  در مراسم دیدار دست‌اندرکاران و عوامل بهداشت و درمان اربعین حسینی با نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی و امام جمعه بیرجند اظهار داشت: موکب امدادی بهداشت استان در سال جاری مانند سال گذشته در مراسم اربعین حسینی توفیق حضور داشت.
وی با بیان اینکه سال گذشته 26 نفر از کادر پزشکی استان برای خدمت به زائران مراسم اربعین حسینی با حضور در کاظمین به مدت حدود 14 روز خدمات بهداشتی و درمانی ارائه کردند، تصریح کرد: این خدمات در سال گذشته به 3 هزار نفر زائر ارائه شد.
مسؤول بسیج جامعه پزشکی خراسان‌جنوبی یادآور شد: امسال نیز این برنامه با همت بیشتری و با حضور 33 نفر شامل 11 نفر پزشک عمومی، پزشک متخصص و دندان‌پزشک و 9 نفر کارشناس بهداشت و پرستار برگزار شد.
فخر ادامه داد: مدت خدمت‌رسانی موکب بهداشت و درمان خراسان‌جنوبی در کاظمین در مراسم اربعین امسال 12 روز بوده و توانسته خدمات خوبی به زائران در حوزه بهداشت، درمان و دندان‌پزشکی ارائه دهد.
وی با اشاره به کمبود دارو در سال گذشته گفت: امسال با کمک دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و داروسازان خوشبختانه مشکلی در بخش دارویی وجود نداشت و تمام بیمارانی که مراجعه داشتند ویزیت و دارو دریافت کردند.
مسؤول بسیج جامعه پزشکی خراسان‌جنوبی افزود: امسال موکب بهداشتی و درمانی خراسان‌جنوبی در کاظمین توانست روزانه به حدود 500 نفر در بحث تزریقات و پانسمان، حدود یک‌هزار 800 نفر در بخش درمانی و به بالغ‌بر 80 نفر در مباحث دندان‌پزشکی خدمات ارائه دهد.
فخر با بیان اینکه یکی از فعالیت‌های موکب بهداشتی و درمانی استان در کاظمین رسیدگی به مباحث بهداشتی و دادن تذکرات بهداشتی بود، اضافه کرد: همچنین با وجود هفت نفر از تکنسین دارویی توانستیم خدمات خوبی در بخش دارویی به زائران  و مراجعه‌کنندکان ارائه دهیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۰۹۱۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , موکب , اربعین