يکشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۴
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی:

موکب‌های مراسم اربعین مسئله ایثار و از خودگذشتگی را نمایش می‌دهند

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: موکب‌هایی که در این مراسم به زائران خدمت‌رسانی کرده و در مقابل فرهنگ تنازع بقاء بیگانگان و غربی‌ها مسئله ایثار و از خودگذشتگی را نمایش و ارزش‌ها را نشان می‌دهند جایگاه بسیار رفیعی دارند.
موکب‌های مراسم اربعین مسئله ایثار و از خودگذشتگی را نمایش می‌دهند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام و المسلمین سیدعلیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با دست‌اندرکاران و عوامل بهداشت و درمان خراسان‌جنوبی در اربعین حسینی اظهار داشت: مسئله اربعین امروز به عنوان یک سنبل در حرکتی عدالت‌خواهانه و به صورت بین‌المللی در کشورهای گوناگون خودنمایی می‌کند.
وی با اشاره به اینکه افراد زیادی از کشورهای مختلف با ادیان و جایگاه اجتماعی مختلف در این مراسم بزرگ حضور می‌یابند، تصریح کرد: موکب‌هایی که در این مراسم به زائران خدمت‌رسانی کرده و در مقابل فرهنگ تنازع بقاء بیگانگان و غربی‌ها مسئله ایثار و از خودگذشتگی را نمایش و ارزش‌ها را نشان می‌دهند جایگاه بسیار رفیعی دارند.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: حضور این موکب‌ها در مراسم اربعین می‌تواند در اشاعه فرهنگ ایثار، از خودگذشتگی، عدالت‌خواهی و ایستادگی در مقابل ستمکاران بسیار اهمیت داشته باشد.
عبادی با بیان اینکه امام حسین(ع) در مقابل همه ملت‌ها محبوبیت دارد، افزود: این محبوبیت به دلیل این بوده که امام حسین(ع) سنبل عدالت‌خواهی در مقابل ستم است.
وی با اشاره به اینکه هر چند در دوران حیات امام حسین(ع) فرمانروای وقت متوکل عباسی برای جلوگیری از زیارت عاشقانشان این افراد را سخت شکنجه می‌کرد اما همچنان به دیدار امام می‌شتافتند، خاطرنشان کرد: حرارت محبت امام حسین(ع) در دل‌ها می‌ماند.
گفتنی است در پایان این مراسم با لوح تقدیری از سوی بسیج جامعه پزشکی استان از دست‌اندرکاران و عوامل بهداشت و درمانی استان که برای خدمت‌رسانی به زائران مراسم اربعین در کاظمین حضور داشتند قدردانی شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۰۹۱۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , موکب , اربعین