جمعه ۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۵
امام جمعه موقت بیرجند مطرح کرد

نگرانی اقشار ضعیف جامعه از افزایش قیمت‌ها در بودجه ۹۷/ در سال تولید و اشتغال، هزینه‌ها نباید در همایش‌ها و سمینارهای بی‌فایده صرف شود

امام جمعه موقت بیرجندبا اشاره به تقدیم لایحه بودجه ۹۷ به مجلس، بیان داشت: قشر متوسط و ضعیف جامعه از افزایش ۵۰ درصدی قیمت سوخت و سایر حامل‌های انرژی ابراز نگرانی می‌کنند چرا که ممکن است این مسئله شرایط زندگی قشر متوسط و پایین را در کنار مسائل دیگر، غیرقابل‌تحمل کند.
نگرانی اقشار ضعیف جامعه از افزایش قیمت‌ها در بودجه ۹۷/ در سال تولید و اشتغال، هزینه‌ها نباید در همایش‌ها و سمینارهای بی‌فایده صرف شود
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسین مختاری ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر بیرجند اظهار داشت: ما انسان‌ها ضعیف و آسیب‌پذیر هستیم و به همین دلیل با منفعت‌خواهی و آموزه‌های قرآن کریم باید به دنبال عافیت باشیم یعنی از بلاهای دنیا و آخرت خود را محفوظ نگه داریم.
وی افزود: بلاهای برزخ و آخرت بسیار سخت و دشوار است، اما بلاهای دنیا را نیز نباید دست‌کم گرفت و حتی شاید به خاطر مشکلات دنیوی آخرت خود را هم از دست بدیم.
امام جمعه موقت بیرجند عنوان داشت: نظم، تلاش و پشتکار در کنار وحدت باعث پیشرفت علمی و به‌تبع اسباب پیشرفت کشور است که باید آن را فراهم کنیم.
مختاری با اشاره به زلزله اخیر کرمانشاه و آسیب‌های ناشی از آن، تأکید کرد: با توجه به سرمای زیاد غرب کشور، مردم مناطق زلزله‌زده نیاز به سرپناه دائمی دارند که باید همه با کمک هم شرایط مطلوبی را فراهم کنیم.
وی با اشاره به مناسب‌های این ایام خاطرنشان کرد: ۵ دی‌ماه روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش خسارات بلایای طبیعی است که باید مسؤولین نگاه بیشتری به این موضوع داشته باشند و در این مورد درگیر مسائل سیاسی نشوند زیرا دود آن به چشم مردم می‌رود.
امام جمعه موقت بیرجند با اشار به ۷ دی‌ماه روز تشکیل نهضت سوادآموزی، ابراز داشت: تشکیل نهضت سوادآموزی، امری قرآنی و پیامبرگونه برای ریشه‌کنی بی‌سوادی بود که آثار و برکات فراوانی داشت و با تلاش مردم و مسؤولین باید بی‌سوادی به صفر برسد.
مختاری با اشاره به ۴ دی‌ماه ولادت حضرت عیسی مسیح، یادآور شد: امروزه پاپ به عنوان رهبر مسیحیان نباید در برابر خونریزی‌ها و بمباران‌های مستکبران ساکت باشد بلکه باید از ملت و رهبر ایران الگو بگیرد و مقابل ظالمان کودک کش فلسطین ایستادگی کند.
*نگرانی اقشار ضعیف جامعه از افزایش قیمت‌ها در بودجه ۹۷
وی با اشاره به تقدیم لایحه بودجه ۹۷ به مجلس، بیان داشت: قشر متوسط و ضعیف جامعه از افزایش ۵۰ درصدی قیمت سوخت و سایر حامل‌های انرژی ابراز نگرانی می‌کنند چرا که ممکن است این مسئله شرایط زندگی قشر متوسط و پایین را در کنار مسائل دیگر، غیرقابل‌تحمل کند.
امام جمعه موقت بیرجند ادامه داد: دولتمردان و مجلس که منتخب مردم هستند باید برای توده‌های متوسط جامعه تدبیر کنند تا فشار بر این قشر وارد نشود.
*در سال تولید و اشتغال، هزینه‌ها نباید در حقوق نجومی، همایش‌ها و سمینارهای بی‌فایده صرف شود
مختاری با بیان اینکه ترس ما این است که مردم جامعه همه فشارها را تحمل کنند‌، اضافه کرد: در سال تولید و اشتغال، هزینه‌ها نباید در حقوق نجومی، همایش‌ها و سمینارهای بی‌فایده صرف شود بلکه باید در ایجاد اشتغال صرف شود.
وی ادامه داد: باید نتیجه سختی‌هایی که ملت تحمل می‌کند گنج باشد و در سال‌های آینده سبب پیشرفت کشور و اشتغال جوانان شود.
*عملکرد بعضی افراد و اشتباه آنان را پای نظام اسلامی نگذاریم
امام جمعه موقت بیرجند یادآور شد: ملت ایران چندین سال است که پای اسلام ایستاده، خون داده و خواهد ایستاد و نباید عملکرد بعضی افراد و اشتباه آنان را پای نظام اسلامی بگذاریم.
 
انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۱۰۷۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بودجه , زلزله