دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۶
فرماندار درمیان:

بیش از ۲ میلیون و ۳۲۰ هزار نفر ساعت آموزش در استان خراسان جنوبی اجرایی شد

فرماندار درمیان با تأکید بر همگانی شدن آموزش‌های فنی و حرفه‌ای گفت:گسترش مهارت آموزی در سطح جامعه می‌تواند گام موثری در زمینه اشتغال و خودکفایی افراد باشد.
بیش از ۲ میلیون و ۳۲۰ هزار نفر ساعت آموزش در استان خراسان جنوبی اجرایی شد
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمد بشیری‌زاده در مراسم تودیع و معارفه سرپرست اداره آموزش فنی و حرفه‌ای درمیان اظهار داشت: فعالیتهای فنی و حرفه‌ای در سطوح و مناطق مختلف شهرستان مرزی درمیان که از نظر جمعیتی چهارمین شهرستان استان خراسان جنوبی است، گسترده است.
وی ضمن تاکید بر همگانی شدن آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در سطح روستاها گفت: با همکاری شورا و دهیاری‌ها لازم است که استفاده از ظرفیت‌های مناطق را مدنظر قرار دهیم.
فرماندار درمیان افزود: از تجارب افراد ساکن در روستاها استفاده شود تا بتوانیم صنایع بومی و محلی هر منطقه را گسترش دهیم و تجاری سازی صورت گیرد.
بشیری‌زاده خاطرنشان کرد: برخی صنایع دستی شهرستان شهرت جهانی دارد مانند فرش قهستان که در کشورهای اروپایی شهرت فراوانی دارد بنابراین باید از این فرصت‌ها برای کارآفرینی و اشتغال استفاده بهینه کرد.
وی با اشاره به اهمیت نقش آموزش گفت: آموزش و مهارت در هنرستان‌ها و کار و دانش‌ها دانش آموز را آماده می‌کند که بعد از تحصیل زمینه شغلی برای خود ایجاد کند.
بیش از 2 میلیون و 320 هزار نفر ساعت آموزش در استان اجرا شد
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان خراسان جنوبی نیز در این مراسم اظهار داشت: مهمترین عنصر و مولفه ایجاد شغل، مهارت است که مهم‌ترین رسالت آموزش فنی و حرفه‌ای در استان است.
حسین خوش‌آیند افزود: آموزش مهارت زیرساخت اشتغال است که نیاز اصلی جامعه است و معضل بیکاری در جامعه فراگیر شده است.
وی تصریح کرد: نیروی انسانی توانمند در مسیر توسعه همه جانبه کشور بر شاخص‌هایی همچون رشد اقتصادی، اشتغال و کاهش نرخ بیکاری، کاهش فقر و توزیع عادلانه درآمد تاثیرگذار است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان با بیان اینکه تعهد آموزش این اداره برای سال جاری در سطح استان 3 میلیون و 200 هزار نفر ساعت بوده گفت: تاکنون بالغ بر 2 میلیون و 320 هزار نفر ساعت اجرا شده است.
تحقق 103 درصدی تعهد آموزش در مرکز فنی و حرفه‌ای درمیان
وی با بیان اینکه امسال سال تولید اشتغال است گفت: باید به دنبال توانمندسازی نیروی انسانی و کارآموزی در محیط کار واقعی باشیم چون اگر نیروی انسانی توانمند نباشد با وجود تمام امکانات نیز نمی‌توان اقدامات مطلوبی انجام داد.
خوشایند  اظهار داشت: تعهد آموزش مرکز فنی و حرفه‌ای درمیان 260 هزار نفر ساعت در سال جاری بوده که در 8 ماهه نخست امسال 270 هزار نفر ساعت آموزش ارائه شده یعنی 103 درصد تحقق یافته است.
وی با تاکید بر فرهنگ سازی در حوزه کار آفرینی گفت: فرهنگ کارآفرینی در بین جوانان باید نهادینه شود تا گام موثری در زمینه اشتغال جامعه برداشته شود.
در این مراسم از زحمات علی یزدان‌پرست قدردانی و علی بذرافشان به عنوان سرپرست آموزش فنی و حرفه‌ای درمیان معرفی شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۱۱۲۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , فنی و حرفه ای , اشتغال