جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۰۱
امام جمعه بیرجند:

مشکلات مردم باید از طریق قانون حل شود/ مردم در حماسه ۹ دی امید بیگانه را ناامید کردند

امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه مشکلات مردم باید از طریق قانون حل شود، گفت: باید با شناخت راه‌حل‌ها مواظب باشیم در دام دشمن گرفتار نشده و زمینه را برای شکل‌گیری فتنه‌های دیگر فراهم نسازیم.
مشکلات مردم باید از طریق قانون حل شود/ مردم در حماسه ۹ دی امید بیگانه را ناامید کردند
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سیدعلیرضا عبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر بیرجند اظهار داشت: همه افراد هر روز و هر ساعت در مقابل پول، شهرت، شهوت و بیگانه آزمایش می‌شویم.
وی ادامه داد: فتنه‌ها درجات مختلفی دارد و باید مواظب فتنه‌های فراگیر باشیم و از خداوند بخواهیم ما را از فتنه‌هایی که در آن طاقت نداریم و پایمان می‌لغزد در امان نگه دارد.
امام جمعه بیرجند عنوان کرد: در آزمایشات بخش‌های پنهانی وجود دارد اما انسان با تجهیزانی که خداوند به او داده می‌تواند مسائل چند مجهولی را حل کند.
عبادی با بیان اینکه مهم فهمیدن به موقع بخش پنهان جریانات روز جامعه است تصریح کرد: توابین کوفه بعد از شهادت سیدالشهدا(ع) از جان خود گذشتند و قیام کردند اما به موقع نبود.
وی با اشاره به حوادث فتنه ۸۸ خاطرنشان کرد: فتنه ۸۸ مسائلی پنهان دارد که دشمن با مطالعات دقیق کارشناسی‌شده و اتاق‌های فکر از قبل، مسئله فتنه را تزریق کرده بود به مسئله انتخابات و برای مردم دام بود اما عده‌ای دیر فهمیدند.
امام جمعه بیرجند با بیان اینکه دشمنان نظام در فتنه ۸۸ انتخابات را بهانه کرده و اصل نظام را نشانه گرفته بودند، اضافه کرد: افراد بهایی و بی‌دین مسجد آتش می‌زدند که ربطی به انتخابات نداشت و طی ۸ ماه امیدهایی برای بیگانه به وجود آمد که ملت را آسیب‌پذیر تصور کرد.
عبادی ادامه داد: ملت ایران که متوجه شدند پشتیبان فتنه دشمنان نظام هستند، با سیل جمعیت با بینش، بصیرت و تجدید میثاق با مقام ولایت، امید بیگانه را برهم زدند.
وی با بیان اینکه امروزه در آستانه فتنه‌های جدیدی هستیم که اصل نظام را نشانه گرفته است، متذکر شد: یک عده نفوذی در جاهای مختلف خود را پنهان کرده و با دزدی، اختلاس و گرانی، فشار و نارضایتی برای مردم ایجاد می‌کنند.
امام جمعه بیرجند ادامه داد: همان فتنه‌گران با قیافه دیگری به خیابان می‌آیند و با شعار رهایی از فشارهای معیشت، خواهان پیوستن مردمی که عرصه بر آن‌ها تنگ شده به دام خود هستند.
عبادی در خصوص شناخت فتنه، خاطرنشان کرد: سه عامل نظام اسلامی، دولت به معنی عام قوای سه‌گانه و مردم، راه‌های روشن شناخت فتنه هستند.
وی با بیان اینکه باید نتیجه کار را با اهداف نظام اسلامی مقایسه کرد، متذکر شد: نظام قانون جمهوری اسلامی، اساسی بوده و سمبل آن فقیه عادل و عالم، مقام معظم رهبری است.
امام جمعه شهرستان بیرجند با بیان اینکه قانون اساسی را همه می‌توانند بررسی کنند، تصریح کرد: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران پیشرفته‌ترین قانون اساسی دنیاست و کوچک‌ترین ضعف را ندارد و الا دشمن آن را چند برابر می‌کرد.
عبادی ادامه داد: در قانون اساسی توهین و پایمال شدن حقوق مردم در قانون اساسی وجود ندارد، بلکه قانونی است که به عنوان اسلام ناب که مبتنی بر عدالت پاک معصومین است ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه قوای سه‌گانه مسئولیت پذیرفته و قسم خوردند که قانون اساسی را بر اساس عدل الهی پیاده کنند، اظهار کرد: اگر کار مردم حل نمی‌شود و بی‌عدالتی، اختلاس و اجرای قوانین برخلاف قانون اساسی است، مشکل از دولتمردان است.
امام جمعه شهرستان بیرجند با اشاره به اینکه پشتیبان واقعی مردم نظام جمهوری اسلامی است، عنوان کرد: دولتمردان در قوای سه‌گانه نباید به دلخواه هر قانونی را که می‌خواهند پیاده می‌کنند.
عبادی با اشاره به اینکه مردم در انتخاب دولتمردان، مسؤول هستند، خاطرنشان کرد: همه مردم نباید در انتخاب یک مسؤول متأثر تبلیغات و حزب‌های مختلف باشیم بلکه موظف به مشورت صحیح هستیم.
 وی ابراز کرد: دولت نباید آقابالاسر مردم باشد بلکه باید خدمتگزاری مردم را انجام دهد.
امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه مشکلات مردم باید از طریق قانون حل شود، تصریح کرد: باید با شناخت راه‌حل‌ها مواظب باشیم در دام دشمن گرفتار نشویم و زمینه را برای شکل‌گیری فتنه‌های دیگر فراهم نسازیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۱۱۸۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , خطبه , نماز جمعه