شنبه ۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۵۶
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند به مرکز تروما تبدیل می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: به زودی بخش جراحی مغز و اعصاب و جراحی عمومی از بیمارستان امام رضا(ع) به بیمارستان رازی منتقل می‌شود و بیمارستان امام رضا(ع) به مرکز تروما تبدیل خواهد شد.
بیمارستان امام رضا(ع) بیرجند به مرکز تروما تبدیل می‌شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، کاظم قائمی ظهر امروز در مراسم بهره‌برداری تجهیزات بیمارستان تخصصی و فوق‌تخصصی رازی بیرجند اظهار داشت: بیمارستان رازی جز بیمارستان‌های مهم استان است که دارای دو دستگاه آنژیوگرافی می‌باشد.
 وی گفت: همچنین بخش قلب از بیمارستان ولیعصر(عج) به بیمارستان رازی بیرجند منتقل شده و بیماران خدمات را در این بیمارستان دریافت می‌کنند و تمام بیماران استان از این بخش برخوردار هستند.
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه طرح تحول سلامت کمک خوبی به مراکز درمانی کرده است، افزود: در حال حاضر 9 دستگاه رادیولوژی، دو دستگاه آنژیوگرافی، 45 دستگاه اکو و سونوگرافی و 23 دستگاه برای سیستم‎های جراحی در استان وجود دارد.
 قائمی با بیان اینکه تجهیزات پزشکی در سطح بیمارستان‌های استان رشد خوبی داشته است، تصریح کرد: اکثر تجهیزات وارد شده به استان به صورت رایگان بوده و وزارت‌خانه مبلغ کمی را از دانشگاه دریافت کرده است.
 وی ادامه داد: به زودی بخش جراحی مغز و اعصاب و جراحی عمومی از بیمارستان امام رضا(ع) به بیمارستان رازی منتقل می‌شود و بیمارستان امام رضا(ع) به مرکز تروما تبدیل خواهد شد.
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خاطرنشان کرد: در حال حاضر سه نفر فوق‌تخصص گوارشی در مرکز استان وجود دارد و بیماران برای دریافت خدمات گوارشی به شهرهای دیگر اعزام نمی‌شوند و در مرکز استان خدمات ارائه می‌شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۱۲۱۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , درمان , طرح تحول سلامت