يکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۸
در سال زراعی گذشته صورت گرفت

خسارت ۱۰۰ میلیارد ریالی به بخش کشاورزی خراسان‌جنوبی

مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: در سال زراعی گذشته مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال غرامت برای خسارت وارده به بخش کشاورزی زیرپوشش بیمه محصولات کشاورزی تعیین شده است.
خسارت ۱۰۰ میلیارد ریالی به بخش کشاورزی خراسان‌جنوبی
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، جواد غنچه اظهار داشت: پوشش بیمه‌ای محصولات کشاورزی با هدف کاهش دغدغه بهره‌برداران این بخش در هنگام وقوع خسارت انجام می‌گیرد.
وی تصریح کرد: در سال زراعی گذشته ٢٧ هزار و ۵٠٠٠ فقره خسارت به بخش کشاورزی استان که زیرپوشش بیمه کشاورزی قرار داشته نهایی شده است.
مدیر صندوق بیمه محصولات کشاورزی خراسان‌جنوبی ادامه داد: مبلغ غرامت این میزان خسارت ١٠٠٠ میلیارد ریال تعیین شده است.
غنچه گفت: در سامانه بیمه‌ای ١۵ هزار و ۶٢٧ فقره پرونده خسارت با مبلغ ۶٩ میلیارد و ۴٠٠٠ میلیون ریال غرامت در استان ثبت شده است.
 وی با بیان اینکه در سال زراعی گذشته ٩ هزار و ٩٣١١ رأس دام سبک و سنگین که تحت پوشش بیمه بوده تلف شده‌اند که در این راستا ١٩ میلیارد و ۶٠٠ میلیون ریال غرامت تخصیص یافته است، یادآور شد: همچنین در این مدت تعداد پرونده‌های خسارت در بخش زراعت یک‌هزار و ٩٩٣ فقره با غرامتی معادل ٩ میلیارد و ٩٠٠ میلیون ریال بوده است.
 وی به میزان خسارت وارد آمده در بخش طیور اشاره و خاطرنشان کرد: تعداد پرونده‌های این بخش در سال زراعی گذشته چهار فقره با مبلغ غرامت ٩٣٨ میلیون ریال بوده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۱۲۲۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بیمه , کشاورزی