شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۹
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی:

۱۱۰ وقف جدید در استان خراسان‌جنوبی به ثبت رسید

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی با بیان اینکه مرحله کتبی آزمون حفظ قرآن کریم ۱۰ اسفندماه برگزار می‌شود، گفـت: از ابتدای امسال ۱۱۰ وقف جدید در استان خراسان جنوبی به ثبت رسیده است.
۱۱۰ وقف جدید در استان خراسان‌جنوبی به ثبت رسید
 
 
 
 
به گزارش خراسان‌تایم به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام منصور هاشمی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون 110 وقف جدید در استان خراسان جنوبی به ثبت رسیده است.
وی با بیان اینکه تعداد دیگری وقف نیز انجام شده اما هنوز به ثبت نرسیده است افزود: وقف اهمیت زیادی در راستای رفع مشکلات جامعه داشته که در این راستا موقوفات باید طبق نیاز جامعه هدف گذاری و تعریف شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: وقف جایگاهی وسیعی در اسلام داشته و دارد و جزو اموری است که مورد توجه و تاکید زیادی قرار دارد چون برای واقف اجر و پاداش در نظر گرفته شده است.
هاشمی با اشاره به اینکه آزمون سراسری قرآن و عترت در چهار موضوع شامل ترجمه و مفاهیم قرآن، معارف اهل بیت و انس با قرآن کریم و حفظ قرآن کریم برگزار می‌شود گفت: این آزمون در 26 رشته برگزار می‌شود.
وی اظهار داشت: آزمون رشته حفظ کل قرآن کریم در دو مرحله کتبی و شفاهی برگزار شده که مرحله کتبی در 10 اسفندماه امسال و مرحله شفاهی برای افرادی که موفق به کسب حد نصاب قبولی در آزمون کتبی شوند در بازده زمانی یک هفته‌ای از تاریخ 12 اسفندماه تا 17 اسفندماه برگزار می‌شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی افزود: در بخش حفظ قرآن کریم در 16 رشته، در موضوع معارف اهل بیت(ع) در سه رشته، در موضوع انس با قرآن که به صورت الکترونیکی است در یک رشته و در ترجمه و مفاهیم قرآن در شش رشته برگزار می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۱۳۴۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , وقف , اوقاف و امور خیریه