يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۱
نماینده سازمان‌های مردم نهاد خراسان‌جنوبی مطرح کرد

نداشتن طرح و برنامه دلیل اصلی اختصاص بودجه کم به سازمان‌های مردم نهاد خراسان‌جنوبی

نماینده سازمان‌های مردم نهاد خراسان‌جنوبی با بیان اینکه نداشتن طرح و برنامه دلیل اصلی اختصاص کم بودجه به سازمان‌های مردم نهاد خراسان‌جنوبی است، گفت: در حال حاضر برای ساختارسازی سمن‌های استان تشکیل چهارکمیته پیشنهاد شده است.
نداشتن طرح و برنامه دلیل اصلی اختصاص بودجه کم به سازمان‌های مردم نهاد خراسان‌جنوبی
 
 
 
 
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، سید مصطفی حسینی صبح امروز در جمع سمن‌های خراسان‌جنوبی به منظور ساختارسازی سازمان‌های مردم نهاد، اظهار داشت: تاکنون 260 نفر از نمایشگاه دائمی پیشگیری از اعتیاد واقع در باغ رحیم‌آباد بیرجند بازدید کرده‌اند.
وی با بیان اینکه متأسفانه سمن‌ها در خراسان‌جنوبی زیاد بایکدیگر یک‌دل و همراه نیستند، تصریح کرد: هدف از این جلسه هم‌افزایی و تعامل بیشتر سمن‌های استان در جهت مدیریت راهبردی برای توسعه سمن‌ها در استان است.
نماینده سازمان‌های مردم نهاد خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه هر فعالیتی ساختار و شاکله‌ای ویژه دارد، یادآور شد: سازمان‌های مردم نهاد نیز باید چارچوب‌مند باشند و هدف ما ساخت دولتی غیردولتی است.
حسینی با بیان اینکه در سال جاری میزان اعتباری که برای سمن‌های استان اختصاص یافت در مجموع 170 میلیون تومان بوده که از این میزان 70 میلیون تومان برای موضوع TC اختصاص یافته و تنها مبلغ 100 میلیون تومان باقی‌مانده که بسیار ناچیز است، افزود: سمن‌های استان برای ارائه طرح و برنامه نیاز به شاکله‌بندی و ساختارسازی دارند.
وی گفت: در حال حاضر برای ساختارسازی سمن‌های استان تشکیل چهار کمیته شامل کمیته اطلاع‌رسانی و روابط عمومی، کمیته امور مالی و حسابداری، کمیته طرح و برنامه و کمیته مشارکت و امور خیریه پیشنهاد شده است.
نماینده سازمان‌های مردم نهاد خراسان‌جنوبی با اشاره به شرح وظایف کمیته اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اضافه کرد: رسانه‌ها در حوزه اطلاع‌رسانی فعالیت‌های سمن‌ها به مردم بسیار می‌توانند کمک نمایند و هدف از این کمیته تعامل با رسانه و پیگیری مسائل سمن‌ها از طریق رسانه از بخش دولتی بوده که در آینده راه‌اندازی نشریه‌ای ویژه سازمان‌های مردم نهاد نیز جزو برنامه‌های این کمیته است.
حسینی ادامه داد: از دلایل اصلی اینکه سازمان‌های مردم نهاد استان بودجه کمی دارند نداشتن طرح و برنامه است.
وی با بیان اینکه کمیته طرح و برنامه رسالش ایجاد طرح وبرنامه به صورت ایده از سازمان‌های مردم نهاد است، یادآور شد: این ایده‌ها مردمی بوده و از دل مردم بیرون می‌آید و این کمیته در واقع ایده‌سازی در حوزه‌های مختلف و پیگیری آن‌ها برای جذب بودجه را برعهده دارد.
نماینده سازمان‌های مردم نهاد خراسان‌جنوبی به کمیته مشارکت و امور خیریه اشاره کرد و گفت: وظیفه اصلی این کمیته حساس‌سازی خیران برای مشارکت در امور مختلف و جلب مشارکت عمومی مردم است.
حسینی با بیان اینکه اساسنامه کمیته‌ای برای سمن‌های استان چیده و تقویم کمیته‌ای هر کمیه نوشته می‌شود، اضافه کرد: شعار ما هر سمن یک سمن بوده و باید هر یک از سمن‌ها  در جلسات بعدی یک سمن دیگر را همراه سازد.
وی ادامه داد: در حال حاضر 317 سمن در استان فعالیت داشته که باید وارد هم‌افزایی شوند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۱۳۵۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بودجه , سمن