جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۲
قائم مقام بنیاد مهدویت کشور:

دانشگاه مهدویت راه اندازی می شود/تولید ۳۰۰ اثر کاربردی مهدویت

قائم مقام بنیاد مهدویت کشور گفت: از ابتدای سال آینده دانشگاهی عظیم در حوزه مهدویت راه اندازی خواهد شد.
دانشگاه مهدویت راه اندازی می شود/تولید ۳۰۰ اثر کاربردی مهدویت
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام محمدصادق کفیل صبح جمعه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، اظهار کرد: بنیاد مهدویت از سال ۷۹ با پیشنهادی که به مقام معظم رهبری داده شد، شروع به فعالیت کرده است.
وی با بیان اینکه چهار اتفاق مهم در مجموعه بنیاد تا کنون رخ داده است، افزود: تاسیس مرکز تخصصی مهدویت یکی از مهم ترین اقدامات بنیاد تا به امروز بوده است و در حال حاضر ۴۰۰ فارغ التحصیل در سطح سه حوزه دارد.
قائم مقام بنیاد مهدویت کشور با اشاره به اینکه سطح چهار حوزه مرکز تخصصی مهدویت نیز از سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرده است، گفت: در این مرکز تخصصی ۱۰ گروه پژوهشی شامل رسانه، آیات، روایات، کودک و نوجوان و ... فعالیت دارند.
وی با بیان اینکه تا کنون ۸۰ محصول در بخش کودک و نوجوان مرکز تخصصی ایجاد شده است، عنوان کرد: دفاتر استانی یکی دیگر از اقدامات بسیار خوب بنیاد بوده است که در حال حاضر خوشبختانه در تمامی استان های کشور دفتر بنیاد مهدویت فعال است.
حجت الاسلام کفیل با اشاره به اینکه در تمامی شهرستان های چهار استان فارس، خوزستان، اصفهان و کرمان نیز دفتر بنیاد فعالیت دارد، بیان کرد: در دفاتر استانی شورای برنامه ریزی راهبردی در حال برگزاری از سوی مسئولین فرهنگی است.
وی با بیان اینکه بنیاد های استانی قائم به فرد است و اداره نیست، اظهار داشت: از ابتدای سال آینده دانشگاهی عظیم در حوزه مهدویت راه اندازی خواهد شد.
قائم مقام بنیاد مهدویت کشور با اشاره به اینکه انتشارات از دیگر برنامه های اساسی بنیاد بوده است، افزود: خوشبختانه تا کنون حدود ۳۰۰ اثر در مهدویت تولید داشته ایم و نگاه در تولید این آثار بر کاربردی بودن آن ها بوده است.
وی با بیان اینکه مجتمع مهدی یاوران در کنار مسجد مقدس جمکران از دیگر اقدامات شایسته بنیاد مهدویت بوده است، گفت: ۸۰۰ تخت در این مجتمع وجود دارد و ارگان های که به این مجتمع می آیند با موضوع مهدویت نیز آشنا می شوند.
حجت الاسلام کفیل با اشاره به اینکه در استان خراسان جنوبی اقدامات خوبی انجام شده است اما به دنبال بنیادی پویاتر و فعال تر هستیم، عنوان کرد: بنا نداریم که خود را متکفل مهدویت بدانیم بلکه نگاه بنیاد نگاهی ستادی و ایجاد انگیزه است و از اقدامات با مضوع مهدویت در ادارات حمایت می کند.
وی با بیان اینکه طرح زندگی مهدوی و شیوه تربیت مهدوی از جمله سرفصل های بنیاد برای ایجاد انیگزه و دغدغه مندی ادارات بوده است، اظهار داشت: سازمان تبلیغات می تواند روحانیون امام جماعت را جهت آشنایی بیشتر با مهدویت تجمیع کند و بنیاد تامین استاد را بر عهده می گیرد.
قائم مقام بنیاد مهدویت کشور با اشاره به اینکه مجموعه ها باید به موضوع مهدویت ورود داشته باشند، بیان کرد: هر کسی که در مجموعه خود کار مهدوی انجام دهد بنیاد مهدویت به عنوان رسالت اصلی خود از آن مجموعه پشتیبانی خواهد کرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۱۴۵۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , دانشگاه , مهدویت