جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۴
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

مسئله مهدویت برای مردم تبیین شود

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه مسئله مهدویت باید برای مردم تبیین شود، گفت: در شرایط امروز رشته های تخصصی لازم است تا بتواند جوابگو باشد.
مسئله مهدویت برای مردم تبیین شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، آیت الله سیدعلیرضا عبادی صبح جمعه در دیدار با قائم مقام بنیاد مهدویت کشور اظهار کرد: مهدویت از مسائل اصلی زمان ما نسبت به شرایط قبل از ظهور و فتنه های عالم گیر است.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه انواع و اقسام ایده ها و آرمان ها به اسم مکتب ها به میدان آمدند و بشر با یاس روبه رو است، تنها امیدی که باقی مانده فرج اهل بیت (ع) و ظهور حضرت مهدی (عج) است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه مسئله مهدویت باید برای مردم تبیین شود، افزود: در شرایط امروز رشته های تخصصی لازم است تا بتواند جوابگو باشد.
وی با اشاره به اینکه ایجاد رشته دانشگاهی و تخصصی  با حفظ شرایط  در خصوص مهدویت امر خوبی است، گفت: با راه اندازی دانشگاه مهدویت گزینش هایی باید برای اساتید برجسته و لحاظ شرایط پذیرش برای دانشجویانی که علاقه مند به تحصیل در این دانشگاه هستند انجام شود.
آیت الله عبادی با بیان اینکه به استان های کشور به تناسب جمعیتی که دارند باید سهمیه پذیرش در این دانشگاه در نظر گرفته شود، عنوان کرد: آوردن رشته ای تخصصی با موضوع مهدویت در حوزه ها با شرایط حوزه از جهت روحیه می تواند موفق تر عمل کند.
وی با اشاره به اینکه مسئله انتظار، ملاک ها و شرایط آن باید برای مردم به درستی تبیین شود، بیان کرد: اگر مسائل دقیق و کارشناسی شده تبیین نشود، صرف تحریک انگیزه انتظار شرایط برای افراد کاذب نیز فراهم خواهد شد و دچار خطر خواهیم شد.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه در حال حاضر عناصری در کمین هستند از فضاهایی که به وجود می آید سوء استفاده کنند، افزود: باید به گونه ای عمل شود که هم مردم حداکثر استفاده را ببرند و هم از دخالت افراد سودجو پیشگیری شود.
وی با اشاره به اینکه فرصت سوزی ها بسیار زیاد است و امور ممکن است با آرمان های خوبی تعبیه شود اما به افراد بی کفایت سپرده و منتج به فرصت سوزی می شود، گفت: کیفیت را باید مقدم بر کمیت بدانیم و در این زمینه بدون کیفیت نباید کاری انجام شود.
آیت الله عبادی با بیان اینکه نسبت به مکانی برای این بنیاد پا درمیانی خواهیم کرد، عنوان کرد: نسبت به همکاری با بنیاد مهدویت که در دنیای آینده نقش مهمی دارد آمادگی کامل داریم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۱۴۶۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سیدعلیرضا عبادی , مهدویت