شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۲

۶ آبنمای محور دیهوک – راهور به پل تبدیل می‌شود

با توجه به بارندگی‌های سالانه، وقوع سیلاب و بسته شدن مسیر، در راستای افزایش ارتقاء ایمنی و به منظور رفاه حال کاربران جاده‌ای تعداد ۶ دستگاه آبنما در محور دیهوک – راهور به پل تبدیل می‌شود.
۶ آبنمای محور دیهوک – راهور به پل تبدیل می‌شود
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، یکی از مشکلات مهم محور دیهوک- راهور تصادفات در محل آبنماها است که در اردیبهشت ماه امسال یک تصادف با 8 کشته در محل یکی از این آبنما‌ها اتفاق افتاد.
از مشکلات گردشگری و ترانزیت در استان نیز وجود تعداد زیاد آبنما در راه‌های استان است که محور دیهوک- راور با توجه به وقوع سیلاب، در اسفند و فروردین ماه هرسال که فصل عبور گردشگران نیز است با مشکلاتی در این زمینه روبرو است.
احمد آخوندی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در این باره اظهار داشت: با توجه به بارندگی‌های سالانه، وقوع سیلاب و بسته شدن مسیر، در راستای افزایش ارتقاء ایمنی و به منظور رفاه حال کاربران جاده‌ای تعداد 6 دستگاه آبنما در محور دیهوک – راهور به پل تبدیل می‌شود.
وی افزود: این پروژه به صورت پیمانی بوده که از دو ماه قبل کار عملیاتی خود را آغاز کرده است و به مدت  12 ماه ادامه خواهد داشت.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان دیهوک گفت: شهرستان دیهوک دارای بیش از 300 کیلومتر جاده بین‌ شهری و روستایی است که عملیات روکش آسفالت محورها، تعمیرو ساخت ابنیه فنی همه‌ساله به تناسب اعتبارات و یا با تأمین قیر رایگان در برنامه این اداره قرار می‌گیرد.
آخوندی بیان کرد: با توجه به خرابی محورها و اولویت‌بندی انجام شده نسبت به انجام عملیات‌های راهداری اقدام می‌‌شود.
وی ابراز امیدواری کرد که طی یک دوره 3 ساله ارتقاء ایمنی این محور و رفع نقاط پر تصادف آن عملیاتی شود.
رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان دیهوک رقم ریالی اجرای این پروژه را با احتساب ارزش روز 2 میلیارد و 180 میلیون تومان اعلام کرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۱۴۷۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , تصادفات , بارندگی