دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۰
رئیس اداره مدیریت بحران اداره کل راه وشهرسازي خراسان جنوبي تشریح کرد:

لزوم آمادگي وتغييرسبک زندگی برای مقابله با هر نوع حوادث طبیعی

رئیس اداره مدیریت بحران اداره کل راه وشهرسازي خراسان جنوبي گفت: باید سبک زندگی خود را برای وقوع هر نوع حادثه غیر مترقبه طبیعی آماده کنیم.
لزوم آمادگي وتغييرسبک زندگی برای مقابله با هر نوع حوادث طبیعی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری ایسنا، مهندس غفوري فرد در دیدار با رئيس مركزلرزه نگاري بيرجند با اشاره به وقوع حوادث طبیعی اخيردر کشور اظهارکرد: باید سبک زندگی خود را برای وقوع هر نوع حادثه غیر مترقبه طبیعی آماده کنیم و با توجه و اهتمام به اصول و ضوابط ساختمانی در انجام پروژه‌ها شاهد کاهش خسارت جانی و مالی از زلزله باشیم.
وی افزود: یکی از راهکارهای مقابله با زلزله به کارگیری مصالح ساختمانی مناسب و رعایت استانداردهای ساخت بنا است.
رئیس اداره مدیریت بحران اداره کل راه وشهرسازي خراسان جنوبي ادامه داد: بکار گیری مصالح ساختمانی مناسب و رعایت استانداردهای ساخت بنا از نکات حائز اهمیت برای مقابله با خطرات زلزله است و باید برنامه عملیاتی برای ساخت و ساز ایمن در کشورتدوین و در این زمینه وظایف دستگاههای اجرایی مشخص شود.
وی با تاکید برآمادگی هر چه بیشتر دستگاههای اجرایی برای پیشگیری و کاهش خسارتهای ناشی از حواث طبیعی گفت: امروزه دستگاههای اجرایی از آمادگی خوبی برای مقابله با بحران برخوردار هستند. اما هرچه بیشتر باید آموزش‌های مربوط به راهکارهای مقابله با بحران را در بین آحاد مردم گسترش داد که این امر وظیفه دستگاه‌های اجرایی رادر حوزه آموزش سنگین تر می سازد.
گفتنی است؛ در پايان از مهندس هاشمي بعنوان استاد دربرگزاري دوره آموزشي زلزله مهندسي، تجربه، زندگي كه باحضور جمعي ازكاركنان دستگاههاي اجرايي استان درمحل دانشگاه بيرجند برگزار شده بود بااهداء لوح تقدير و قدرداني شد. 

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۱۵۲۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بحران , زلزله