دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۴۲
معاون گردشگری، سرمایه‌گذاری و تأمین منابع اداره‌کل میراث‌فرهنگی خراسان‌جنوبی خبرداد:

حضور پر رنگ خراسان جنوبی در نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران

معاون گردشگری، سرمایه‌گذاری و تأمین منابع اداره‌کل میراث‌فرهنگی خراسان‌جنوبی گفت: خراسان جنوبی در تمامی زمینه های تخصصی یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران حضور خواهد داشت.
حضور پر رنگ خراسان جنوبی در نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، مرتضی عربی امروز (25 دی ماه) از حضور استان در تمامی زمینه های تخصصی یازدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران خبرداد و اظهارکرد: این نمایشگاه از تاریخ 3 لغایت 6 بهمن ماه سال جاری در محل نمایشگاه‌های بین المللـی تهران برگزار می‌شود. 
وی نمایشگاه بین الملـلی گردشگـری تهران را بهترین فرصت برای معرفی قابلیتهای متنوع عرصه گردشگری استان دانست و علاقه مندان را به بازدید از این نمایشگاه دعوت کرد.
معاون گردشگری، سرمایه‌گذاری و تأمین منابع اداره‌کل میراث‌فرهنگی خراسان‌جنوبی افزود: خراسان‌جنوبی در بخش‌های دیگر نمایشگاه از جمله گردشگری کودک، گردشگری سلامت، گردشگری هنری و اقوام با برپایی سیاه چادر عشایری، گردشگری الکترونیک، طبیعت گردی و بوم گردی و هتل داری و آژانس های مسافرتی و گردشگری نیز حضور موثر خواهد داشت.
عربی ادامه داد: شهرستان سرایان با حضور موثر خود نسبت به استقرار افلاک نما، طراحی غرفه استان بصورت خانه قدیمی و راه اندازی ورکشاپ‌های صنایع دستی در رشته‌های چادر شب بافی و آهنگری سنتی اقدام و به معرفی گونه های گیاهی و جانوری کویر خواهد کرد.
وی تصریح کرد: گروه آیینی این استان در ایام برگزاری نمایشگاه با اجرای موسیقی مقامی و بازیهای بومی و محلی به هنرنمایی خواهند پرداخت و بخشی از آداب و رسوم خراسان جنوبی را نیز به نمایش خواهند گذاشت.
معاون گردشگری، سرمایه‌گذاری و تأمین منابع اداره‌کل میراث‌فرهنگی خراسان‌جنوبی یادآور شد: در بخش گردشگری کودک برنامه‌های متنوع با همکاری موزه عروسک استان از قبیل برگزاری کارگاه عروسک سازی، نقاشی و سفالگری پیش بینی شده که عروسک های روستای تاجمیر شهرستان سربیشه که به ثبت ملی رسیده اند نیز به نمایش گذاشته می‌شود.
عربی اضافه کرد: در بخش گردشگری سلامت مجتمع آبدرمانی هلال شهرستان فردوس حضور خواهد داشت تا فرصت های موجود استان در این زمینه را معرفی کند.
معاون گردشگری، سرمایه‌گذاری و تأمین منابع اداره‌کل میراث‌فرهنگی خراسان‌جنوبی گفت: همچنین در بخش هتلداری، هتل عماد نظام شهرستان فردوس و در بخش آژانس‌ها و دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، دفتر خدمات مسافرتی دلارام سفر این شهرستان حضور خواهند داشت.
عربی بیان کرد: در بخش سالن بوم گردی و طبیعت گردی شهرستان طبس با راه‌اندازی غرفه مناسب که بیانگر نوع معماری و آداب و رسوم منطقه و ارائه پکیج برنامه‌های جذب مسافر باشد حضور خواهند داشت.
وی در بخش گردشگری اقوام نیز با همکاری بسیار موثر اداره عشایر شهرستان بشرویه، عشایر غیور این شهرستان سیاه چادر بر پا خواهند کرد و برنامه‌های متنوع پخت نان لواش سنتی، ارائه محصولات محلی و صنایع دستی و معرفی آیین‌های بومی اجرا خواهد شد.
معاون گردشگری، سرمایه‌گذاری و تأمین منابع اداره‌کل میراث‌فرهنگی خراسان‌جنوبی افزود: با توجه به غنای خوراک‌های محلی استان و حضور افراد توانمند در این عرصه غرفه ای برای این منظور در نمایشگاه مذکور در بحث گردشگری غذا در نظر گرفته شده است.
عربی ادامه داد: علاوه بر معرفی و ارائه غذاهای محلی خراسان‌جنوبی، دمنوش‌ها، شربت‌ها و فرآورده‌های محصولات راهبردی استان نظیر زرشک، زعفران و عناب با برندسازی و بسته بندی‌های متنوع و گیاهی ارائه خواهد شد.
وی یادآور شد: با هدف جذب گردشگر داخلی و خارجی، کلیپ‌های معرفی جاذبه‌های گردشگری شهرستان‌های استان نیز به صورت دوزبانه در ویدیو وال به نمایش گذاشته می‌شود.
عربی خاطر نشان کرد: در راستای گردشگری الکترونیک نیز اپلیکیشن گردشگری استان به بازدیدکنندگان معرفی و در این راستا معرفی برخی مسیرهای گردشگری طبیعی نیز پیش بینی شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۱۵۲۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , نمایشگاه , گردشگری