جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۷
مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت خبرداد:

ثبت سفارش واردات برنج آزاد شد

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت گفت: ثبت سفارش واردات برنج از ابتدای بهمن امسال تا پایان خرداد 97 آزاد شد.
ثبت سفارش واردات برنج آزاد شد
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، علی علی آبادی فراهانی گفت: ثبت سفارش واردات برنج از اول بهمن 96 تا پایان خرداد 977 امکان‌پذیر است.
مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت افزود: اعتبار ثبت سفارش سه ماهه و قابل تمدید تا یک ماه است، بنابراین تا پایان تیرماه سال 1397 برنج وارداتی به کشور قابل ورود است. 
مرتضی شاه حسینی رئیس انجمن واردکنندگان برنج هم با تایید این مطلب گفت ثبت سفارش واردات برنج از ابتدای بهمن ماه 96 تا پایان خردادماه 97 به دستور وزیر جهاد کشاورزی آزاد شده است. 
به گزارش فارس آزاد شدن ثبت سفارش واردات برنج در حالی است که محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در 4 آذرماه 96  علیرغم آزاد شدن واردات برنج براساس بخشنامه دولت از ابتدی آذر 96 ، طی نامه‌ای به محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت خواستار توقف سریع ثبت سفارش شد. 
حجتی در این نامه آورده بود با توجه به واردات بی‌رویه  بیش از یک میلیون تن برنج در پنج ماهه اول سال جاری (که بیش از نیاز مصرف داخلی سالانه) و همچنین به دلیل رکود بازار برنج داخلی - خواهشمند است دستور فرمائید تا اطلاع ثانوی از ثبت جدید برای واردات برنج ممانعت گردد. 
 

 
انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۱۵۹۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , برنج , واردات