سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۶
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی گفت:

۶۵ هزار روستائی خراسان جنوبی تحت پوشش شبکه آبرسانی سیار قرار دارند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر ۶۵ هزار و ۴۵۶ نفر از روستائیان استان تحت پوشش شبکه آبرسانی سیار قرار دارند.
۶۵ هزار روستائی خراسان جنوبی تحت پوشش شبکه آبرسانی سیار قرار دارند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری تسنیم، مهدی صفوی‌نژاد اظهار داشت: در مجموع طی این مدت 285 هزار و 811 مترمکعب آب به این روستاها حمل شده است.
وی با بیان اینکه بیشترین حجم آب آبرسانی شده مربوط به شهرستان درمیان با 59 روستا با 9 هزار و 137 مترمکعب بوده است گفت: سرانه آبرسانی سیار به ازای هر نفر در شبانه روز 15 لیتر است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی گفت: با این وجود حجم آبی که به روستاها آبرسانی می‌شود بیشتر از این میزان بوده و بنا به نیاز و شرایط این میزان افزایش می‌یابد.
صفوی‌نژاد با بیان اینکه در حال حاضر بیشترین روستاهای نیازمند آبرسانی سیار مربوط به شهرستان نهبندان با 73 روستا است طبق آخرین آمار آذرماه امسال به 18 هزار و 589 خانوار روستایی استان با جمعیتی بالغ بر 65 هزار و 456 نفر به صورت سیار آبرسانی شده است.
وی با اشاره به آبرسانی سیار به 439 روستای استان اظهار داشت: تعداد روستاهای نیازمند آبرسانی سیار استان در طول سال بنا بر میزان مصرف و شرایط در حال افزایش یا کاهش است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر 65 هزار و 456 نفر از روستائیان استان تحت پوشش شبکه آبرسانی سیار قرار دارند.
وی با بیان اینکه در تیرماه امسال بیشترین تنش آبی را در روستاهای استان داشته‌ایم بیان کرد: به گونه‌ای که این تعداد به 461 روستا افزایش یافته است.
صفوی‌نژاد بیان کرد: کمترین تعداد نیز مربوط به مهرماه بوده که در این ماه 423 روستا تحت پوشش شبکه آبرسانی سیار قرار داشته‌اند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۱۶۹۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , آبرسانی , آب و فاضلاب