شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۶
طی دهه فجر؛

آغاز اجرای 11 پروژه آبرسانی روستایی در شهرستان قاین

مدیرامور آبفار قاین گفت: در دهه فجر امسال 11 پروژه آبرسانی روستایی با اعتباری بالغ بر 9میلیارد و 100 میلیون تومان در شهرستان قاینات افتتاح و کلنگ زنی خواهد شد.
آغاز اجرای 11 پروژه آبرسانی روستایی در شهرستان قاین
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، محمد رضا عیدی، امروز (7 بهمن ماه) با اشاره به بهره برداری و افتتاح پروژه‌های آبرسانی روستایی در دهه فجر امسال در شهرستان قاینات اظهارکرد: 5 پروژه   آبرسانی به روستاهای آفریز،اسماعیل آباد ،تیغدر،قومنجان   در دهه فجر امسال مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت .
وی افزود: همچنین باز سازی و اصلاح شبکه های آبرسانی ده روستای شهرستان قاینات با اعتباری بالغ بر 400 میلیون تومان نیز دراین ایام شروع خواهد شد.
مدیر آبفار قاین ادامه داد: اجرای خط انتقال آبرسانی به روستاهای کومیران، زمانی، سراب، تبلو، گوراب وکرچ به طول 15.5 کیلو متر و با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد و400 میلیون تومان نیز به دست مسئولین استانی و شهرستانی کلنگ زنی خواهد شد.
عیدی با بیان این که در پروژه آبرسانی به آفریز  457 خانوار از خدمات آبرسانی بهره مند خواهند شد، تصریح کرد: 1 میلیارد و 600 میلیون تومان برای این پروژه هزینه شده است .
وی بیان کرد: این پروژه شامل؛ 14.5 کیلومترخط انتقال و شبکه توزیع ،احداث مخزن هزار متر مکعبی، احداث اتاقک تابلوی برق، احداث حصار کشی به طول 380متر و 2400 مترمربع محوطه سازی است.
مدیر آبفار قاین گفت: پروژه آبرسانی اسماعیل آباد با لوله گذاری 7.2 کیلومتر وبا اعتباری بالغ بر 500میلیون تومان وبا بهره مندی 85 خانوار ،آبرسانی به تیغدر به طول 5.3 کیلومتر و با اعتبار 400 میلیون تومان و بهره مندی 471 خانوار ،آبرسانی به قومنجان به طول 6 کیلومتر وبا اعتباری 800 میلیون تومان و بهره مندی 371 خانوار نیز در این ایام   مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.
عیدی با اشاره به پروژه های دهه فجر شهرستان اظهارکرد: 9 میلیارد و 100 میلیون تومان برای این پروژه ها اعتبار و هزینه می شود که با اجرای آن 5 هزار و 449 خانوار از آب سالم بهداشتی بهره‌مند خواهند شد.
وی یادآور شد: با توجه به خشکسالی های 18 ساله در منطقه روستاییان باید مصرف بهنیه آب شرب را بیشتر از گذشته مد نظر داشته باشند تا با صرفه جویی10 درصدی مردم شاهد قطع یا کمبود آب شرب برای دیگر روستاها نباشیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۱۷۷۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , آبرسانی , دهه فجر