شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۸
در طی هفته گذشته

تصادفات درون شهری خراسان‌جنوبی 63 کشته و مجروح بر جای گذاشت

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در طی هفته گذشته 44 فقره تصادف در معابر درون شهری استان وقوع یافته است، گفت: متأسفانه بر اثر این تصادفات یک نفر جان باخت و 62 نفر مجروح شدند.
تصادفات درون شهری خراسان‌جنوبی 63 کشته و مجروح بر جای گذاشت
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا رضایی اظهارداشت: در طول هفته گذشته 44 فقره  تصادف در معابر درون شهری خراسان‌جنوبی وقوع یافته است.
وی تصریح کرد: از مجموع این تصادفات یک فقره تصادف فوتی بوده که بر اثر آن یک نفر جان خود را از دست داده است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌جنوبی با اشاره به وقوع 43 فقره تصادف جرحی در معابر درون‌شهری استان طی هفته گذشته گفت: این تصادفات منجر به مجروح شدن 62 نفر شده است.
رضایی از اعمال قانون 5 هزار و 471 فقره تخلف راهنمایی و رانندگی توسط مأموران پلیس راهور استان طی هفته گذشته خبر داد و افزود: از این تعداد 662 فقره جزو تخلفات حادثه‌ساز بوده است.
وی ادامه داد: همچنین در این مدت 270 دستگاه موتورسیکلت و  14 دستگاه خودروی دارای تخلفات راهنمایی و رانندگی توسط مأموران پلیس راهور استان  توقیف شده است.
رضایی با اشاره به اینکه بیشترین تصادفات درون‌شهری هفته گذشته در بازه زمانی 12 تا 14 وقوع یافته است، افزود: میزان 16 درصد تصادفات در این بازه زمانی رخ داده است.
وی به علل تصادفات درون‌شهری هفته گذشته اشاره کرد و گفت: عدم توجه به جلو با 34 درصد، عدم رعایت حق تقدم با 27 درصد، تجاوز از سرعت مقرره با 7 درصد، انحراف به چپ با 7 درصد و سایر علل با 25 درصد از جمله این موارد بوده است.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه 30 درصد مجروحان تصادفات درون‌شهری هفته گذشته استان تا 25 سال سن داشته‌اند، افزود: عابران پیاده با 322 درصد هفته گذشته بیشترین مجروحان تصادفات درون‌شهری استان را به خود اختصاص داده‌اند که از این تعداد 13 درصد زن و 19 درصد مرد بوده‌اند.
رضایی در پایان از همه مردم خواست با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی نسبت به وقوع تصادفات جلوگیری کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۱۷۸۰
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , حادثه , تصادف , رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی