دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۱
مدیرعامل آبفا خراسان‌جنوبی تاکید کرد

سامان‌بخشی آبرسانی سیار با حفظ عدالت در روستاهای خراسان‌جنوبی

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی خراسان‌جنوبی گفت: ارائه حداقلی خدمات به تمامی روستاهای استان با حفظ عدالت و متناسب با جمعیت ساکن هر روستا باید در اولویت کاری هر شهرستان قرار گیرد.
سامان‌بخشی آبرسانی سیار با حفظ عدالت در روستاهای خراسان‌جنوبی
 
 
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از روابط‌عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان‌جنوبی، مهدی صفوی‌نژاد اظهار داشت: مدیران امورهای شهرستان نسبت به ارائه گزارش اقدامات صورت گرفته در خصوص نصب کنتور و محافظت از سکوهای برداشت آبرسانی سیار اقدام نمایند.
وی به سامان‌بخشی ارائه خدمات مستمر و پایدار آبرسانی سیار با حفظ عدالت تاکید کرد و افزود: ارائه حداقلی خدمات به تمامی روستاهای استان با حفظ عدالت و متناسب با جمعیت ساکن هر روستا باید در اولویت کاری هر شهرستان قرار گیرد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان‌جنوبی به مدت کم باقیمانده جهت جذب اعتبارات اشاره کرد و یادآور شد: باید تمامی مسیرها و محل اجرای مخازن در پروژه‌های اجرایی تحویل امور هر شهرستان گردد و همچنین پیگیری لازم نسبت به انجام آزمایشات خاک و تملک صورت گیرد.
صفوی‌نژاد همچنین ضمن بیان موضوع حفر و تجهیز چاه‌های رزرو در برخی از مجتمع‌های آبرسانی خاطرنشان کرد: مجتمع دهک شهرستان نهبندان، باغستان شهرستان فردوس، حسین‌آباد غیناب سربیشه، روستاهای حومه شهرستان قاینات، مجتمع گرماب زیرکوه، و روستای ده‌ته از مجتمع کویر شهرستان طبس و روستای خداآفرید مجتمع ارسک شهرستان بشرویه جهت اقدامات مربوط به حفر و تجهیز چاه رزرو به معاونت نظارت بر بهره‌برداری جهت پیگیری واگذار شد.
وی با توجه به محدودیت‌های ظرفیت منابع تأمین آب و تأسیسات، تصریح کرد: در صورت وصول درخواست‌هایی مبنی بر واگذاری انشعابات با کاربری صنعتی، تجاری و حتی عمومی و اداری از سوی کمیته اشتغال شهرستان‌ها، مراتب جهت بررسی و تصمیم‌گیری به کمیسیون مربوطه در ستاد استان واگذار خواهد شد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان‌جنوبی همچنین افزود: تصمیم‌گیری جهت اصلاح قبوض ناشی از ترکیدگی انشعاب بعد از کنتور، پس از تأیید عامل پیمانکار (آبدار)، به عهده هیئتی سه نفره متشکل از رئیس اداره خدمات مشترکین استان، مدیر امور و یا رئیس اداره خدمات مشترکین شهرستان و رئیس اداره آب به حساب نیامده، قرار می‌گیرد.
صفوی‌نژاد پایبندی به آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها را اجتناب‌ناپذیر و ضروری دانست و اظهار داشت: باید ترتیبی اتخاذ گردد تا فلوچارت‌های فعالیت‌های مختلف شامل خرید (جاری ـ عمرانی)، تهیه، تایید و تحویل اسناد مالی و مشترکین و تأیید صورت وضعیت‌ها تهیه و تایید شود و توسط اداره انفورماتیک بارگذاری گردد.
وی در پایان موضوع اصلی قابل پیگیری در شهرستان‌ها را، آب به حساب نیامده عنوان کرد و افزود: اداره آب بحساب نیامده باید نسبت به اعلام وضعیت فعلی هر شهرستان اقدام نموده و همچنین اطلاعاتی چون، روستاهای تحت پوششی که از چندین منبع آب مختلف استفاده می‌کنند و همچنین مجتمع‌های آبرسانی مشترک بین دو یا چند شهرستان را به روزرسانی و اصلاح نماید.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۱۸۳۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , آبفا , خراسان جنوبی