شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۸
استاندار خراسان جنوبی:

عرصه فرهنگ و هنر از پشتوانه های انقلاب اسلامی است

استاندار خراسان جنوبی گفت: عرصه ادبیات و فرهنگ و هنر یکی از پشتوانه های مهم انقلاب اسلامی است و پیشکسوتان در عرصه های فرهنگ و هنر باید نقش آفرینی کنند.
عرصه فرهنگ و هنر از پشتوانه های انقلاب اسلامی است
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری ایرنا، محمدمهدی مروج الشریعه شامگاه جمعه در آیین افتتاحیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در سینما بهمن بیرجند افزود: تا هر زمانی که در استان خراسان جنوبی باشم،‌ از برنامه های حوزه فرهنگ و هنر حمایت می کنم.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی وی گفت: در اختتامیه جشنواره تئاتر خراسان جنوبی پیشنهاد برگزاری جشنواره تئاتر کشوری را در استان ارائه کردم تا خراسان جنوبی که با بسیاری از شاخص ها در کشور سرآمد است و یکی از مهدهای بزرگ ادبیات،‌ فرهنگ و هنر است،‌ به استقبال یک جشنواره کشوری برود.
وی گفت: در روزهای اخیر، مطلبی در خصوص شهدا در یکی از رسانه های استان بیان شد که قطعا قصد جسارت در کار نبوده و مدیر موسسه فرهنگی هنری هیچ تعمدی نداشته است.
استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: فقدان امکانات نباید برای نسل فعلی و آینده کشور که بهترین استعدادها را دارند،‌ همچون 40 سال گذشته تکرار شود.
وی گفت: امروز نقش آی سی تی و آی تی (فناوری اطلاعات و ارتباطات) با ترویج داشته های محتوای غنی فرهنگ ما بر هیچ کس پوشیده نیست.
مروج الشریعه با تاکید بر اینکه عرصه فرهنگ، هنر و ادبیات با تکنولوژی اطلاعات پیوند عمیقی دارد که باید از آن به بهترین شکل بهره بگیریم افزود: کنگره 2 هزار شهید استان در سال آ‌ینده برگزار می شود و باید شهدای فرهنگی در این مراسم معرفی شوند.
وی اظهار کرد: هنرمندان امروز باید فرهنگ و هنر و ادبیات را با تکنولوژی پیوند داده و به مردم عرضه کنند.
وی بر راه اندازی کانالی در فضای مجازی برای معرفی 2 هزار شهید خراسان جنوبی و مفاخر استان تاکید کرد و گفت: باید از این بستر به بهترین شکل بهره گرفت و هنرمندان با کمک سیستم های حمایتی و پشتیبان، زمان را مغتنم شمرده و در جهت شناساندن ادبا، موسیقی دانان،‌ شخصیت های هنری و فرهنگی خود اقدام کنند چرا که اگر این مهم صورت نگیرد،‌ دشمن محتوا و فرهنگ خود را به جوان عرضه خواهد کرد.
استاندار خراسان جنوبی گفت: باید کاری کرد که بخشی از عرصه فرهنگ و هنر که به دست هنرمندان قابل انجام است از جمله عرصه موسیقی، به صورت مشروع و ضابطه مند در اختیار جوان قرار بگیرد و در این عرصه، ‌پیشگام باشیم.
وی با تاکید بر اینکه باید بدانیم که با تغییر نسل مواجه هستیم‌ افزود: 40 سال از پیروزی انقلاب گذشته است و جهان با سرعت هرچه تمام،‌ در تمامی زمینه ها در حال حرکت به جلو است و ما باید از این تکنولوژی ها برای گرامیداشت و تکریم شهدا و مفاخر خود بهره بگیریم.
مروج الشریعه نسل جوان امروز کشور را بهترین سرمایه های امروز کشور دانست و تصریح کرد: هنرمندان فعال در تشکل های خصوصی بخش فرهنگ و هنر از فضای مجازی به بهترین شکل برای معرفی شخصیت های برجسته خود بهره بگیرند.
12 فیلم برگزیده بخش مسابقه و سودای سیمرغ سی و ششمین جشنواره فجر تا 22 بهمن در سالن سینما بهمن بیرجند اکران می شود.
همچنین پنج فیلم در حوزه کودک و نوجوان به صورت رایگان صبح ها برای علاقمندان اکران خواهد شد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۱۹۶۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سینما بهمن , جشنواره فیلم فجر