يکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۵
از ابتدای سال جاری تاکنون

۱۶۶ خانوار کمیته‌ امداد خراسان‌جنوبی خانه‌دار شدند

مدیر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد خراسان‌جنوبی گفت: از آغاز سال جاری تاکنون ۱۶۶ خانوار زیرپوشش کمیته امداد استان خانه‌دار شدند.
۱۶۶ خانوار کمیته‌ امداد خراسان‌جنوبی خانه‌دار شدند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، محمود گل‌محمدی، اظهار کرد: تهیه مسکن مناسب برای اقشار آسیب‌پذیر یکی از برنامه‌ها و خدمات اساسی کمیته امداد است و رفع مشکل خانوارهای تحت حمایت، می‌تواند مسیر توانمندسازی و خودکفایی مددجویان را فراهم کند.
وی با اشاره به اینکه سرپناه مناسب و مقاوم بخش مهمی از نیازهای اساسی مددجویان را کاهش می‌دهد،گفت : بهره‌مندی خانوارهای تحت حمایت از مسکن مناسب، موجب دلگرمی خانوارهای تحت حمایت می‌شود و از ابتدای سال جاری با کمک این نهاد ۱۶۶ خانوار تحت حمایت، شامل مددجویان روستایی و شهری صاحب‌خانه شدند و در این زمینه بیش از ۲۳ میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال هزینه شده است.
مدیر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد امام خمینی(ره) خراسان‌جنوبی گفت: نیاز عمده مددجویان تحت حمایت در حوزه مسکن تعمیرات است به‌طوری‌که در بسیاری از منازل با تعمیرات جزئی یا کلی اعم از ساخت سرویس بهداشتی، حمام، آشپزخانه، توسعه فضای جانبی می‌توان منازل مددجو را به وضعیت مطلوبی ‌رساند.
گل‌محمدی کمک به تعمیرات کلی و جزئی یک‌هزار و ۱۵۰ واحد مسکونی مددجویان تحت حمایت، شامل  تعمیرات داخلی منازل حصارکشی، ساخت حمام و سرویس بهداشتی مددجویان را از دیگر فعالیت‌های عمرانی این نهاد عنوان کرد و افزود: از ابتدای سال جاری ۱۱ میلیارد و ۷۲۹ میلیون ریال هزینه شده است.
وی با اشاره به اینکه بسیاری از مددجویان تحت حمایت در استان دارای مسکن نامناسب و اجاره‌نشین هستند، افزود: از همکاری خیران و گروه‌های جهادی در ساخت مسکن محرومان، می‌توان به‌عنوان یک  الگو  برای ارائه خدمات مناسب به جامعه هدف استفاده کنیم.
انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۱۹۸۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مسکن , کمیته امداد