يکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۹
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان جنوبی خبر داد:

بافت ۱۹ میلیارد ریال فرش توسط مددجویان کمیته امداد خراسان جنوبی

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان جنوبی از بافت بیش از ۱۹ میلیارد ریال فرش توسط مددجویان کمیته امداد امام (ره) استان در ۱۰ ماهه سال جاری خبر داد.
بافت ۱۹ میلیارد ریال فرش توسط مددجویان کمیته امداد خراسان جنوبی
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری مهر، سیدرضا حسینی بیان کرد: مددجویان این نهاد در ۱۰ ماهه سال جاری هزار و ۲۴ تخته فرش معادل چهار هزار و ۱۹۰۰ متر تولید کرده اند.
وی ارزش این تولیدات را ۱۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال دانست و گفت: تاکنون ۵۱۲ تخته فرش معادل دو هزار و ۴۰۰ متر و به ارزش ۱۲ میلیارد ریال به فروش رفته است.
حسینی ادامه داد: بخشی از این فرش ها در داخل خراسان جنوبی به فروش رفته و بخشی نیز برای ارسال به بازار در حال آماده سازی است.
وی بیان کرد: در حال حاضر قریب به سه هزار و ۸۰۰ بافنده در دو هزار و ۵۱۶ کارگاه خانگی و ۱۴ کارگاه تجمیعی مشغول فعالیت هستند.
حسینی با اشاره به خدمات ارائه شده به این بافندگان بیان کرد: تهیه مواد اولیه، ابزار و نقشه عملیات تکمیلی فرش بافته شده، بازاریابی و فروش فرش از جمله خدمات ارائه شده در زمینه پشتیبانی است.
وی بیان کرد: همچنین آموزش های چهره به چهره، انتقال بازخورد عیوب و سلیقه بازار فروش نیز از جمله  خدمات ارائه شده در زمینه توانمند سازی بافندگان است.
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خراسان جنوبی افزود: کنترل کیفیت مواد اولیه، نظارت و بازدید حین بافت و مراحل ارزیابی و کارشناسی فروش از دیگر خدمات ارائه شده است.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۰۰۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , کمیته امداد , اشتغال