دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۵
رئیس ستاد اقامه نماز خراسان‌جنوبی انتقاد کرد

عدم توجه به برگزاری نماز جماعت در برخی ادارات/ وقتی نماز هم به بودجه مرتبط می‌شود!

رئیس ستاد اقامه نماز خراسان‌جنوبی از عدم توجه به برگزاری نماز جماعت در برخی ادارات انتقاد کرد و گفت: زمانی که فرمانداری یک شهرستان نماز برگزار نکند از مابقی دستگاه‌ها چه انتظاری داریم.
عدم توجه به برگزاری نماز جماعت در برخی ادارات/ وقتی نماز هم به بودجه مرتبط می‌شود!
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حسین کمیلی صبح امروز در دیدار با ائمه جماعات و رابطین امور اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی استان، سخنان خود را با پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز آغاز کرد و اظهار داشت:  دعوت به نماز، دعوت به زیباترین جلوه‌های زندگی است، زیرا نماز، فصلی از زندگی است که در آن انسان در برابر آفریننده و دارنده همه نیکی‌ها و زیبائی‌ها، به عرض نیازی عاشقانه می‌پردازد و بر عیار زیبایی و نیکی روان و دل خویش می‌افزاید. این حجم عظیم و زبان مؤثرِ توصیه به ذکر و نماز در قرآن و حدیث، نشانه همین ویژگی در دعوت به نماز است؛ بندگان صالح و نیکوکار خداوند باید این را درسی برای خود بدانند و به نماز دعوت کنند، مسؤولان مؤمن در نظام اسلامی باید امکانات گسترده‌ خود را در خدمت این دعوت بگذارند.
 وی خطاب به دستگاه‌های اجرایی با بیان اینکه سخن رهبر معظم انقلاب اسلامی را بارها خوانده‌اید و برای زیرمجموعه خود تبیین کرده‌اید، ادامه داد: ایشان در سخنان خود اشاره کردند "دعوت به نماز دعوت به زیباترین جلوه بندگی است" که از این سخن استناد می‌شود که ایشان تنها نماز خواندن ما را انتظار ندارند و انتظار دارند علاوه بر نمازخواندن خود دیگران را به این مهم دعوت کنیم.
 رئیس ستاد اقامه نماز خراسان‌جنوبی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در بخش دیگری از این پیام به این نکته اشاره کردند که " مسؤولان مؤمن در نظام اسلامی باید امکانات گسترده‌ خود را در خدمت این دعوت بگذارند"، تأکید کرد: منظور ایشان تأکید بر استفاده از تمام امکانات است.
 کمیلی خطاب به مسؤولان تصریح کرد: اگر احساس مسؤولیتی در این زمینه می‌کنید باید به دستور رهبر گوش فرا دهید که متأسفانه در این زمینه شاهد کم‌کاری برخی از مسؤولان در این زمینه هستیم.
 وی به سخن برخی از مسؤولان و مدیران شهرستانی مبنی بر نداشتن پول و بودجه در برپایی نماز جماعت در ادارات اشاره و تبیین کرد: متأسفانه در یکی از شهرستان‌های استان نماز جماعت شهرداری تعطیل شده که وقتی دلیل را جویا شدیم گفتند پول نداریم.
 رئیس ستاد اقامه نماز خراسان‌جنوبی با بیان اینکه زمانی که رهبری تأکید می‌کنند استفاده از امکانات گسترده به این معنی نیست که پول نداریم و تعطیل شود، اضافه کرد: متأسفانه در سه فرمانداری شهرستان‌های استان نماز جماعت به دلیل کمبود پول برگزار نمی‌شود.
 کمیلی با ابراز تأسف از اینکه زمانی که فرمانداری یک شهرستان نماز برگزار نکند از مابقی دستگاه‌ها چه انتظاری داریم، بیان داشت: مسؤولان باید پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به اجلاس نماز را فصل‌الخطاب قرار دهند.
 وی با تأکید بر اینکه برای برپایی نماز باید بیش از این تلاش و اقدام کرد، توضیح داد: اگر نماز احیا شود تمام فرائض دین احیا می‌شود.
 رئیس ستاد اقامه نماز خراسان‌جنوبی در پایان از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست تا پیام رهبر انقلاب اسلامی به بیست و ششمین اجلاس سراسری نماز را طراحی و بر سر درب ورودی نمازخانه‌ها نصب کنند.
انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۰۲۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بودجه , نماز