دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۸
۱۸ تا ۲۰ بهمن‌ماه جاری

کارگران پهلوان کشور مهمان خراسان‌جنوبی می‌شوند/ رقابت ورزش‌کاران ۱۳ استان در هنرهای فردی

رئیس انجمن پهلوانی و زورخانه‌ای کارگری کشور گفت: سومین دوره مسابقات پهلوانی و زورخانه‌ای کارگری کشور ۱۸ تا ۲۰ بهمن‌ماه با حضور پهلوانان ۱۳ استان کشور به میزبانی خراسان‌جنوبی در بیرجند برگزار می‌شود.
کارگران پهلوان کشور مهمان خراسان‌جنوبی می‌شوند/ رقابت ورزش‌کاران ۱۳ استان در هنرهای فردی
 
به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، علی سنگکی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه خراسان‌جنوبی، اظهار داشت: سومین دوره مسابقات پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای کارگران کشور از 18 تا 20 بهمن‌ماه به میزبانی خراسان‌جنوبی برگزار می‌شود.
وی افزود: در این ماراتن ملی قریب‌بر 150 باستانی‌کار استان‌های تهران، خراسان‌شمالی، اصفهان، مازندران، کرمانشاه، خراسان‌جنوبی، مرکزی، خراسان‌رضوی، همدان، کرمان و فارس در گود زورخانه‌ولی‌عصر روستای حاجی‌آباد با یکدیگر به رقابت می‌پردارند.
رئیس انجمن پهلوانی و زورخانه‌ای کارگری کشور تصریح کرد: این رقابت‌ها در بخش‌ هنرهای فردی در ماده‌های چرخ‌تیز، چرخ‌چمنی، میل‌بازی، سنگ، کباده و مرشدی برگزار می‌شود و ورزشکاران برای کسب  12 سکوی قهرمانی مبارزه می‌کنند.
سنگکی خاطرنشان‌ کرد: دکتر حسینی رئیس فدراسیون ورزش کارگری و اسماعیلی دبیر فدراسیون از جمله مهمانان ویژه سومین دوره مسابقات قهرمانی پهلوانی و زورخانه‌ای کارگری کشور هستند.
وی یادآور شد: داورانی از استان‌های سیستان‌وبلوچستان، اصفهان، مرکزی و خراسان‌جنوبی رقابت‌های این دوره از مسابقات را سوت خواهند زد.
گفتتی است؛ نخستین دوره مسابقات قهرمانی کشتی پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای کارگران کشور نیز شهریورماه 95 به میزبانی خراسان‌جنوبی در گود زورخانه ولی‌عصر(عج) روستای حاجی‌آباد بیرجند برگزار شد که تیم پهلوانی و زورخانه‌ای استان بر سکوی نخست مسابقات ایستاد.

انتهای‌پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۰۲۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , مسابقات , کشتی