سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۵
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی عنوان کرد

اختصاص اعتبار ۱۰ میلیارد ریالی به هیأت‌های ورزشی خراسان‌جنوبی/ ورزش راهی برای ترویج ارزش‌های اسلامی در میادین بین‌المللی

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی گفت: ۱۰ میلیارد ریال مساعدت وزارت ورزش و جوانان به حساب هیات‌های ورزشی استان و شهرستان‌ها واریز می‌شود.
اختصاص اعتبار ۱۰ میلیارد ریالی به هیأت‌های ورزشی خراسان‌جنوبی/ ورزش راهی برای ترویج ارزش‌های اسلامی در میادین بین‌المللی
 
به گزارش گروه ورزشی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، محمداسماعیل افضل‌پور ظهر امروز در مراسم تجلیل از دعوت شدگان جوانان و نوجوانان خراسان‌جنوبی به اردوی تیم ملی، اظهار داشت: در "دهه فجر" تلاش‌ها، فعالیت‌‌ها و برنامه‌های حوزه ورزش و جوانان در عرصه‌های مختلف به سمع و نظر مردم می‌رسد.
وی از ورزش به عنوان یک فعالیت فرهنگی و اجتماعی نام برد و افزود: از آنجایی که جامعه هدف و مخاطبان ورزش زیاد است لذا تاثیرگذاری آن نیز بسیار بیشتر از سایر حوزه‌های اجتماعی می‌تواند باشد.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی تصریح کرد: ارزش‌های فرهنگی، اخلاقی و حتی سیاسی جمهوری اسلامی با کسب مدال‌های قهرمانی ورزشکاران و برافراشتن پرچم ایران در مسابقات آسیایی و جهانی بیشتر مورد توجه جامعه بین‌المللی قرار می‌گیرد.
افضل‌پور خاطرنشان کرد: وقتی بانوی  ورزشکار ایرانی با رعایت حجاب اسلامی بر سکوی قهرمانی یکی از رشته‌های ورزشی می‌ایستد و یا پهلوان ایرانی به‌خاطر دفاع از ملت مظلوم فلسطین از رویارویی با ورزشکار صهیونیست امتناع می‌‌ورزد و به‌رغم شایستگی و شانس مدال‌آوری از رقابت انصراف می‌دهد، نشان از اخلاق جوانمردی و ارزش‌های اسلامی و ایرانی دارد.
وی یادآور شد: هیات انجمن‌های ورزشی خراسان‌جنوبی طی دو سال اخیر با برنامه‌ریزی‌های راهبردی و فعالیت‌های گروهی رشد قابل توجهی داشته و ازطریق برگزاری مسابقات متنوع استانی توانسته استعدادهای بالقوه خوبی را شناسایی و پرورش دهد.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی از دارت به عنوان ورزشی همگانی، کم هزینه و پرجاذبه یاد کرد و گفت: تجهیز و راه‌اندازی نخستین سالن دارت استان در بیرجند می‌تواند در توسعه این ورزش نقش بسزایی داشته باشد.
افضل‌پور عنوان کرد: حضور چهار دارت‌باز نوجوان و جوان خراسان‌جنوبی در اردوی تیم ملی نشان از وجود استعدادهای بالقوه این رشته ورزشی دارد که بایستی به آن توجه بیشتری شود.
وی برگزاری دوره‌های آموزشی مربی‌گری و داوری، استعدادیابی، مسابقات و لیگ‌های استانی، میزبانی رقابت‌های منطقه‌ای و کشوری و فعال کردن شهرستان‌ها را از ضرورت‌های هیات انجمن‌های ورزشی خراسان‌جنوبی دانست.
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی اظهار داشت: در بخش تجهیزات و در اختیار گذاشتن اماکن ورزشی برای راه‌اندازی خانه دارت شهرستان‌ها نیز اداره‌کل ورزش حمایت‌های مالی را از هیات انجمن‌های ورزشی خواهد کرد.
افضل‌پور از تعامل خوب اداره‌کل ورزش و جوانان با وزارت‌خانه خبر داد و افزود: درخواست‌های مالی و گزارش‌های عملکردی از اداره‌کل به وزارت ورزش و جوانان ارسال و پیگیری‌های جدی صورت گرفته که خوشبختانه مساعدت‌های خوبی هم شده است.
وی گفت: وزارت ورزش وجوانان برای توسعه ورزش‌های همگانی و کمک به هیات‌های ورزشی اخیراً مبلغ یک میلیارد تومان را در اختیار اداره‌کل قرار داده است که طی روزهای آینده به حساب هیات‌های ورزشی استان و شهرستان‌ها واریز خواهد کرد.

انتهای‌پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۰۵۵
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , ورزش , دهه فجر