سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۵
استاندارخراسان جنوبی؛

فرش قهستان برندی جهانی که از جایگاه واقعی خود فاصله گرفته است

استاندارخراسان جنوبی گفت: فرش قهستان باید به عنوان برندي جهاني به جايگاه اصلي و قبلي خود برگردد
فرش قهستان برندی جهانی که از جایگاه واقعی خود فاصله گرفته است
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، محمد مهدی مروج الشریعه ظهر امروز (17 بهمن ماه) در ستاد راهبری مدیريت اقتصاد مقاومتي شهرستان درمیان اظهارکرد: فرش قهستان ظرفيتي مهم و ارزشمند براي توسعه اقتصادي شهرستان درميان است که باید به عنوان برندي جهاني به جايگاه اصلي و قبلي خود برگردد.
وی به موضوع آب به عنوان يک موضوع استراتژيک در استان اشاره كرد و افزود: تامين آب استان و شهرستان درميان به عنوان يك اولويت در دستور كار مسئولين استاني و كشوري قرار گرفته و تا كنون اقدامات مناسبي نيز در اين زمينه انجام شده كه اميدواريم به نتايج مطلوب دست پيدا كنيم.
استاندار خراسان‌جنوبی توسعه روستایی را از ديگر اولويت هاي کاري استان دانست و تصریح کرد: دولت اعتبارات بسيار مناسبي در حوزه توسعه اشتغال روستايي به خراسان جنوبي اختصاص داده که دفتر روستايي در كنار ساير دستگاه‌هالي ذي ربط براي جذب اين اعتبارات بايد نهايت تلاش خود را معطوف کنند.
مروج الشریعه وحدت و انسجام را رمز موفقیت دانست و ادامه داد: امروز حفظ وحدت و اتحاد با امنيت ملي ما ارتباط مستقيم دارد چرا که دشمنان ما به دنبال کوچكترين گسستي در حوزه اجتماعي هستند تا وارد عرصه ميدان شده و به نظام و انقلاب ضربه وارد كنند.
وی توسعه صادرات در حوزه صنعت فرش را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: سازمان همیاري شهرداري هاي استان در کنار اداره کل ميراث فرهنگي در خصوص احياي صنعت فرش از طريق ارائه تسهيلات، ارائه آموزش هاي تخصصي ،راه اندازي كارگاه هاي فرش بافي بايد اقدامات لازم را صورت دهند.
استاندار خراسان جنوبی به مشکلات کارخانه قند قهستان اشاره کرد و افزود: عوامل زیادی در اين زمينه از جمله تغيير شرايط اقليمي، فرسوده بودن كارخانه و قديمي بودن تكنولوژي دخيل هستند از اين رو سازمان همياري شهرداري ها در كنار اداره كل صنعت،معدن و تجارت بايد براي بروزرساني و يا احداث كارخانه جديد فكري اساسي و برنامه اي كاربردي ارائه کنند.
مروج الشریعه توسعه صادرات و رونق مبادلات مرزی با کشور افغانستان را مورد تاکید جدي قرار داد و تصريح کرد: فعال سازي بازارچه هاي مرزي استان در دستور كار قرار دارد . 
وی ادامه داد: صادرات دام و فرآورده های دامی از مرز دو کوهانه، صادرات صنايع غذايي و بسته بندي از مرز ميل ۷۳ و صادرات انرژي و سوخت از مرز يزدان از اولويت هاي کاري است که دنبال خواهد شد . 
استاندار خراسان جنوبی، به مشکلات مربوط به تملک اراضی در شهرستان مرزی درميان اشاره کرد و افزود: مسئولين ذي ربط گزارش جامعي از وضعيت مالكيت مردم بر اراضي و تصرفات آماده کنند تا در مركز از مراجع ذي ربط پبگيري لازم صورت گیرد.
مروج الشریعه، به حجم بالای تردد از مسیر ارتباطي اسديه – بيرجند اشاره کرد و گفت: سازمان برنامه و بودجه استان و معاونت هماهنگي امور عمراني استانداري اجراي باند دوم محور اسديه - بيرجند را به سرانجام برسانند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۰۷۴
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , فرش , اقتصاد مقاومتی