پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۲
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی:

رفع مشکلات مردم باید هدف مسؤولین باشد/نخبگان مهم‌ترین سرمایه جامعه هستند

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: اساس اسلام بر اساس وحدت است و باید رفع مشکلات مردم هدف مسؤولین باشد تا امید به نفوذ دشمن را از ریشه نابود کرد.
رفع مشکلات مردم باید هدف مسؤولین باشد/نخبگان مهم‌ترین سرمایه جامعه هستند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی شامگاه چهارشنبه در جمع نخبگان استان با اشاره به اهمیت بزرگداشت دهه فجر، اظهار داشت: انسان در قرآن و کلام وحی، اشرف مخلوقات معرفی می‌شود.
وی ادامه داد: انسان صاحب بزرگ‌ترین امانت هستی و امانت‌دار خدا است.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه به فعلیت رسیدن انسان و قوه ظهور پیدا کردن او مهم است، خاطرنشان کرد: استخراج شدن این گنج شرایط می‌طلبد که شرط اول آن در خیمه عدل پیغمبران بودن است.
عبادی عنوان کرد: درخت انسان در سخت‌ترین شرایط محیطی و منطقه‌ای می‌تواند گل و میوه دهد.
وی نخبگان را مهم‌ترین سرمایه جامعه دانست و تصریح کرد: نیروی انسانی حرف اول و آخر را می‌زند و اگر همه چیز مهیا باشد بدون انسان همه شرایط ضایع خواهد شد و بالعکس اگر جامعه‌ای هیچ چیز نداشته باشد اما انسان با ایمان و با عزم و اراده قوی داشته باشد می‌تواند همه شرایط مطلوب را فراهم سازد.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه حضور و تلاش نخبگان باعث تشکیل انقلاب اسلامی شد، متذکر شد: باید حواسمان به دشمن باشد زیرا دشمنان در کار دنیوی علیه اسلام سنگ تمام می‌گذارند.
عبادی ادامه داد: از جنایات دشمنان، تحمیل جنگ هشت ساله بر ایران و ترور ۱۷ هزار نخبه از قشرهای مختلف در این کشور بوده است.
وی با بیان اینکه تعداد کثیری از بهترین‌های کشور ما را گرفتند، یادآور شد: آنانی که در صف‌های اول به شهادت می‌رسند متعهدترین افراد هستند.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه دشمن حساب شده علیه اسلام کار می‌کند، عنوان کرد: امروزه به هر صورتی خواهان براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران هستند تا بعد از ترور و از بین بردن نخبگان، مدیریت جامعه به دست کسانی بیفتد که ضعف دارند.
عبادی ادامه داد: انسان‌های کارآمدی را طی ۴۰ سال انقلاب با شیوه‌های مختلف از بین بردند تا کسانی که روی کار می‌آیند شایستگی کافی را نداشته باشند.
وی تبیین کرد: امروزه افرادی که در اولویت‌ها کم می‌آورند همه جا ضعف خود را نشان می‌دهند اما بدانند پرچم جمهوری اسلامی به زمین نخواهد افتاد و با همان تلاش‌هایی که از اول انقلاب بود حفظ خواهد شد.
نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی اظهار کرد: باید از فرصت‌ها استفاده کرد و بر ناکارآمدی بعضی افراد ناتوان مطالبه‌گری کرد زیرا کسانی که در مقامات بالا قرار گرفتند، قسم خوردند تا در راستای قانون اساسی مسائل جامعه را گردن گرفته و پاسخگوی ملت باشند.
عبادی در پایان به اهمیت وحدت در قانون اشاره کرد و گفت: اساس اسلام بر اساس وحدت است و باید رفع مشکلات مردم هدف مسؤولین باشد تا امید به نفوذ دشمن را از ریشه نابود کرد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۱۰۱
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , وحدت , دهه فجر