پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۸
نماینده مردم شهرستان‌های فردوس، طبس، سرایان و بشرویه گفت:

رونق اشتغال خراسان جنوبی نیازمند نقشه کار منطقه است

نماینده مردم شهرستان‌های فردوس، طبس، سرایان و بشرویه گفت: برای رونق اشتغال باید نقشه کاری برای استان اجرا و وضعیت اشتغال این منطقه بیشتر دیده شود.
رونق اشتغال خراسان جنوبی نیازمند نقشه کار منطقه است
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، محمدرضا امیرحسنخانی شب گذشته (18 بهمن ماه) در شورای اشتغال استان اظهار کرد: علی‌رغم همه پتانسیل‌های موجود در استان اوضاع و احوال خوبی را نداریم.
وی با اشاره به مشکلات ایجادشده توسط معادن زغال سنگ که کار زغال شویی انجام می‌دهند، افزود: کار زغال شویی باعث شده تا روستاهای همجوار آنها با کمبود آب مواجه شده‌اند.
نماینده مردم شهرستان‌های فردوس، طبس، سرایان و بشرویه تاکید کرد: در شهرستان های فردوس، سرایان و بشرویه با نرخ جمعیت منفی رو به رو هستیم.
امیر حسنخانی ادامه داد: از سال 90 تا 95 جمعیت این شهرستان ها ثابت بوده که این امر نشان دهنده مهاجرت است و علت مهاجرت نیز بیکاری است.
وی اضافه کرد: باید نقشه کاری برای این منطقه انجام و وضعیت اشتغال این منطقه بیشتر دیده شود.
نماینده مردم شهرستان‌های فردوس، طبس، سرایان و بشرویه یاداور شد: این امر با توجه به اینکه استانی مرزی محروم و با پتانسل زیادی است باید بیشتر دیده شود.
امیر حسنخانی با اشاره به آمار بالای قالیبافان در خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: باید فکری برای بیمه این قشر از جامعه داشته باشیم.
 

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۱۰۶
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , اقتصاد مقاومتی , اشتغال