پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۸
استاندار خراسان‌جنوبی:

هدف گذاری توسعه صنایع دستی خراسان‌جنوبی در سبد سوغات زائران مشهد

استاندار خراسان‌جنوبی، گفت: هدف گذاری استراتژیک در استان در حوزه صنایع دستی انجام شده تا بتوانیم سهم قابل توجهی از سبد سوغات زائران مشهد را داشته باشیم.
هدف گذاری توسعه صنایع دستی خراسان‌جنوبی در سبد سوغات زائران مشهد
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از ایسنا، محمد مهدی مروج الشریعه شب گذشته (18 بهمن ماه) در شورای اداری استان که با حضور وزیر تعاون برگزار شد، اظهارکرد: نرخ رشد بیکاری استان در پاییز، ۱۱.۸ درصد بوده که  باید شرایط   اشتغال و بیکاری به نفع تولید و اشتغال ختم شود .
وی افزود: در خصوص رفع مشکلات اشتغال در استان کارگروه تخصصی اشتغال و هماهنگی بانک‌های استان را به صورت هفتگی و ثابت برگزار و در این کارگروه‌ها وضعیت نظام پرداختی بانک ها رصد می‌شود.
استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به ظرفیت های گردشگری استان اظهارکرد: شهرستان بیرجند با داشتن مباحث تاریخی، فرهنگی و علمی ظرفیت بسیار خوبی در زمینه گردشگری دارد.
مروج الشریعه تصریح کرد: پتانسیل گردشگری خراسان جنوبی به شدت مورد توجه توریست های فرهنگی اروپایی است.
وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۱۰ هزار دانشجو در شهرستان بیرجند مشغول به تحصیل هستند که نیروی انسانی بسیار خوبی برای توسعه استان هستند.
استاندار خراسان جنوبی با اشاره به پروژه های دهه فجر یادآور شد: طی دهه فجر امسال 1019 پروژه در حوزه زیرساختی و اقتصادی با سرمایه گذاری 400 میلیارد تومان در استان به بهره برداری می‌رسد.
مروج الشریعه با اشاره به اینکه در استان طی امسال برگزاری بزرگترین نمایشگاه صنایع دستی کشور با حضور 17 استان را داشته ایم بیان کرد: خراسان جنوبی پتاسنیل قابل توجهی در تولید صنایع دستی دارد.
وی بیان کرد: هدف گذاری استراتژیک در استان در حوزه صنایع دستی است که طبق برنامه ریزی های انجام شده در نظر داریم تا بتوانیم سهم قابل توجهی از سبد سوغات زائران مشهد را داشته باشیم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۱۰۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , صنایع‌دستی , اشتغال