پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۴
در راستای نوسازی بافت فرسوده روی داد

دستور روحانی برای کاهش سود تسهیلات بازسازی بافت فرسوده به ۶ درصد

اجرای برنامه ملی بازآفرینی پایدار شهری در افق سال ۱۴۰۰صبح امروز در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی با حضور حسن روحانی رئیس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی آغاز به کار کرد.
دستور روحانی برای کاهش سود تسهیلات بازسازی بافت فرسوده به ۶ درصد
 
به گزارش گروه اقتصادی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، در این مراسم که در سالن همایش های وزارت راه و شهرسازی برگزار می شود تعدادی از وزرای دولت نیز حضور دارند.
پس از ارائه گزارش توسط عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، رییس جمهور در آغاز عملیات بازآفرینی و نوسازی شهری، به رئیس بانک مرکزی دستور داد ، سود تسهیلات بازسازی بافت فرسوده به 6 درصد کاهش یابد.
اهداف این برنامه بازآفرینی شهری، رویکرد و سیاستی جامع و یکپارچه برای هدایت روند رشد و توسعه شهرها، پاسخگویی به چالش های برآمده از تغییرات و نیازهای نسل جدید، کاهش فقر شهری، ارتقای تاب آوری شهری، ارتقای هویت و منزلت مکانی و افزایش حکم روایی محلی است.
برآورد کل بودجه مورد نیاز در اجرای این طرح برای پنج سال (از سال 1396 تا 1400) جمعا 123 هزار میلیارد تومان می باشد که قرار است 38 هزار میلیارد تومان از سوی دولت، 48 هزار میلیارد تومان از سوی بخش خصوصی و 37 میلیارد تومان از سوی شهرداری ها برای اجرای این پروژه تامین شود.
حمید پورمحمدی معاون سازمان برنامه و بودجه، محمد علی افشانی معاون وزارت کشور، احمد میدری معاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حسن کریمی معاون وزارت ورزش و جوانان، خداکرم جلالی معاون وزارت جهاد کشاورزی و مسعود برومند معاون وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات، گزارش‌هایی را ارائه خواهند کرد.
همچنین قرار است همزمان اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری در هشت استان کشور از جمله آذربایجان شرقی، اصفهان، بوشهر، تهران، کردستان، مازندران، فارس و همدان آغاز شود.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۱۱۹
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , بودجه , تسهیلات