پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۲
فرمانده پایگاه هوایی شهید حسینی خراسان‌جنوبی مطرح کرد

وجود پیوند ناگسستنی بین نیروهای مسلح و ولایت/ نقش مؤثر نیروی هوایی در تسریع پیروزی انقلاب اسلامی

فرمانده پایگاه هوایی شهید حسینی در خراسان‌جنوبی گفت: پیوند بین نیروهای مسلح ارتش جمهوری اسلامی با ولایت ناگسستنی است و از خداوند خواهان توفیق خدمت هستیم تا بتوانیم در راستای تأمین امنیت کشور گام برداریم.
وجود پیوند ناگسستنی بین نیروهای مسلح و ولایت/ نقش مؤثر نیروی هوایی در تسریع پیروزی انقلاب اسلامی
 
به گزارش گروه سیاسی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، نظامیان فداکار و متعهد نیروی هوایی در 19 بهمن‌ماه 1357 با حضور خود در اقامت‌گاه رهبر بزرگ انقلاب اسلامی در مدرسه علوی سندی از افتخار، حماسه و رشادت را در برگ‌های زرین تاریخ انقلاب اسلامی به ثبت رساندند.
امروز نیز همزمان با سالگرد 19 بهمن 57 همافران پایگاه هوایی شهیدحسینی با نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی دیدار کردند.
فرمانده پایگاه هوایی شهیدحسینی در خراسان‌جنوبی در این دیدار اظهار داشت: شیرمردان و دلیر زنان این مرز و بوم زمانی که ندای آزادی‌خواهی رهبر خود را شنیدند با تمام وجود وارد میدان شدند لذا پیروزی انقلاب اسلامی به مدد ایثارگری‌ها و جان‌فشانی‌های اقشار مختلف ملت حاصل شد.
حمید مصطفوی با بیان اینکه نقش محوری و کلیدی نیروی هوایی در سال 57 و بعد از آن بر هیچ کس پوشیده نیست، اضافه کرد: کارکنان غیور نیروی هوایی همراه با مردم و همگام با رهبر معظم انقلاب اسلامی اقدامات مؤثر و کارآمدی انجام دادند که در تسریع بخشیدن به پیروزی انقلاب اسلامی نقش اساسی داشت.
وی با بیان این مطلب که نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ضربه مهلکی به نظام شاهنشاهی وارد کردند، یادآور شد: همچنین نیروی هوایی در زمان جنگ تحمیلی همراه و همگام با سایر نیروها نقش خود را به خوبی ایفا کرد.
فرمانده پایگاه هوایی شهیدحسینی در خراسان‌جنوبی اعلام کرد: در 31 شهریور 1359 زمانی که عراق به خاک ایران حمله کرد اولین پاسخ کوبنده را از دو پایگاه هوایی دریافت کرد که طی جنگ تحمیلی نیروی هوایی با عملیات‌های مهم سیلی محکمی به گوش بعثیان وارد کرد.
مصطفوی از مهم‌ترین مأموریت‌های نیروی هوایی در 8 سال جنگ تحمیلی را اجرای عملیات‌های مهم مانند حرکت شهادت‌طلبانه شهید دوران، پشتیبانی نزدیک از نیروها و رزمندگان ، انتقال رزمندگان از اقصی نقاط کشور و حمل مجروحان ذکر کرد.
وی مطرح کرد: بعد از جنگ تحمیلی تاکنون، اعجاز علم و تجربه حاصل از جنگ سبب شد بتوانیم با توکل بر خدا و رهبری بنیان‌گذار جمهوری اسلامی و رهبر معظم انقلاب اسلامی شاهد تحولات عظیمی در این مجموعه باشیم.
فرمانده پایگاه هوایی شهید حسینی در خراسان‌جنوبی وجود تجهیزات جنگ الکترونیک، تجهیزات پدافندی، هواپیماها و بمب افکن‌ها و تسهیلات متناسب با تهدیدات دشمن را نمونه‌ای از پیشرفت‌های حاصل شده در نیروی هوایی ذکر کرد و افزود: جهت پشتیبانی از پرنده‌ها و تجهیزات به هیچ کسی وابسته نیستیم.
مصطفوی با اعلام این مطلب که پیوند بین نیروهای مسلح ارتش جمهوری اسلامی با ولایت پیوندی ناگسستنی است، خاطرنشان کرد: از خداوند خواهان توفیق خدمت هستیم تا بتوانیم در راستای رهنمودهای فرمانده کل قوا و تأمین امنیت کشور گام برداریم.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۱۲۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , انقلاب , نیروی هوایی ارتش