پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۳
وزیر اطلاعات:

امروز چالش‌های امنیتی با مردم‌محور شدن جامعه برطرف می‌شود/ راه‌اندازی اتحادیه دانشجویان مسلمان در اروپا و آمریکا؛ اقدام اساسی امام خمینی (ره)

وزیر اطلاعات گفت: امروز اگر امنیت را به خود مردم واگذار کرده، با کرامت با مردم رفتار کنیم، کم‌ترین چالش امنیتی و ناهنجاری اجتماعی نخواهیم داشت.
امروز چالش‌های امنیتی با مردم‌محور شدن جامعه برطرف می‌شود/ راه‌اندازی اتحادیه دانشجویان مسلمان در اروپا و آمریکا؛ اقدام اساسی امام خمینی (ره)
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از فارس، حجت‌الاسلام  سید محمود علوی دقایقی پیش در اولین مجمع عمومی دانش‌آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد که در دانشکده علوم این دانشگاه برگزار می‌شود، گفت: با واگذاری امنیت دانشگاه‌ها از سال 92 به دانشجویان، اساتید، مدیریت دانشگاه، نه تنها در روز دانشجو هیچ مشکل امنیتی نداشته‌ایم، بلکه افزایش برنامه‌ها را بدون کوچک‌ترین مشکل در سراسر دانشگاه‌های کشور شاهدیم.
وی ادامه داد: اگر پیش از سال 92 که تعداد معدودی مراسم در 16 آذر در برخی دانشگاه‌ها اجرا می‌شد، با هنجارشکنی و اعتراض خود را نشان می‌داد، امروز با واگذاری امنیت به خود دانشگاهیان این مشکلات مرتفع شده است.
وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه پایدارترین امنیت در جامعه، امنیتی است که علاوه بر پژوهش‌محور بودن، مردم‌محور باشد و براساس شخصیت و کرامت مردم باشد، اضافه کرد: اگر جامعه احساس امنیت کند، کسی به سمت ناهنجاری نمی‌رود، بی‌تردید ناهنجاری ماحصل ناامنی اجتماعی و روانی است.
علوی ادامه داد: اگر شخصیت افراد آسیب ببیند و افراد مورد وهم قرار بگیرند، باید منتظر چالش‌های اجتماعی و امنیتی باشیم.
وی با تبریک ایام مبارک دهه فجر، مطرح کرد: بعد از نهضت ملی شدن صنعت نفت و کودتای 28 مرداد، بیشتر مبارزین سرخورده و در گوشه و کنار جامعه نشسته بودند، همه آنها معتقد بودند تنها راه مبارزه، توجه به مکتب سوسیالیست است و در این خصوص دانشجوی مذهبی هم معتقد بود تنها راه نجات همین رهرو است، کتاب ابوذر خداپرست سوسیالیست هم از سوی دکتر شریعتی در همین زمان ترجمه شد.
وزیر اطلاعات متذکر شد: امام راحل در این شرایط به دانشجویان روحیه داد و آنها را به مبارزه دعوت کرد، همچنین یکی از اقدامات جدی ایشان راه‌اندازی اتحادیه دانشجویان مسلمان در اروپا و آمریکا بود.
علوی تصریح کرد: در این شرایط، در داخل کشور، دانشجویان احساس بهتری پیدا کردند و به جای توجه به دستاوردهای سوسیالسیت و سایر مکاتب غربی به اسلام به عنوان تنها راه نجات توجه کردند، جریانات انقلاب در دانشگاه‌ها شکل گرفت و اساتیدی همچون مرحوم علامه جعفری، شهید مطهری، شریعتی و سایر اساتید این جنبش دینی را ایجاد کردند.
وی اضافه کرد: این جنبش تا پیروزی انقلاب، پس از آن در دوران دفاع مقدس، در عرصه سازندگی پس از جنگ، در عرصه دانش و تکنولوژی، عرصه هسته‌ای، موشکی و عرصه‌های تحقیقاتی ادامه داشت و همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۱۲۷
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , انقلاب , دهه فجر