پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۸

نمایشگاه توانمندی‌های بانوان بیرجندی افتتاح شد

نمایشگاه توانمندی‌های بانوان بیرجندی با همکاری دفتر امور بانوان و سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بیرجند , باحضور فرماندار بیرجند افتتاح شد.
نمایشگاه توانمندی‌های بانوان بیرجندی افتتاح شد
 
 به گزارش خراسان‌تایم فرماندار بیرجند در بازدید از نمایشگاه توانمندی‌های بانوان بیرجندی گفت: ما برنامه‌ریزی‌هایی در خصوص توانمندسازی و آموزش‌ هنرها وحرفه‌های مختلف کرده‌ایم و همچنین توصیه به گسترش کارهای بانوان داریم و در این خصوص نیز اعلام آمادگی می‌کنیم.
وی افزود: سال گذشته تعدادی محدود غرفه‌ برای عرضه صنایع دستی با محوریت میراث فرهنگی ایجاد کردیم و همچنین پیشنهاد دادیم که در هر بازاری حداقلی یک غرفه به این دستاوردها اختصاص یابد.
علی ناصری با تاکید بر تمرکز بیشتر برای فروش محصولات در فضای مجازی اظهار داشت:عرضه مستقیم و چهره به چهره می‌تواند به جلب مشتری کمک کنند ولی چیزی که امروزه در کشور ما جا افتاده است خرید و فروش در فضای مجازی است و این فضا یک فضای رایگان با دسترسی همگانی است.
فرماندار بیرجند ادامه داد: شهرداری متولی شود برای خانه محله‌ها و تولیداتی که بانوان دارند و در سایت شهرداری یک لینک اختصاص بدهند و همچنین قابلیت خرید اینترنتی را هم فراهم کنند تا موجب راحتی مردم در خرید این محصولات شود و در این صورت بازاریابی محصولات نیز تحقق می‌یابد.
وی تصریح کرد: ما در میراث فرهنگی برای بعضی از طرح ها که قابل پشتیبانی هستند و بازار آنها تایید شده باشد مثل پارچه بافی که از کارهای سنتی ما است، در این خصوص کلاس‌های آموزشی رایگان و  تسهیلات قرض الحسنه تا سقف پنج میلیون تومان برای کسانی که دوره های آموزشی را گذرانده باشند و وارد عرصه تولید می‌شوند اختصاص داده‌ایم
علی ناصری همچنین درباره مشاغل خانگی گفت: آنان که مجوز گرفته و مشغول به کار کردن هستند با مراجعه به اداره تعاون با توجه به مجوزشان و براساس طرح‌های اشتغالزا تسهیلاتی به آنها تعلق می‌گیرد و همچنین اگر بخواهند کار خود را گسترش بدهند و افراد بیشتری را وارد بازار کار کنند تسهیلات بیشتری شامل آنها می‌شود.
وی در مورد سخت‌گیری‌های که در پرداخت تسهیلات می‌شود بیان داشت: ما در همه جلسات کارگروه اشتغال این بحث سهولت تسهیلات را مطرح کرده‌ایم به خصوص در بحث ضمانت و به ویژه در بحث تسهیلات تکلیفی که در قالب طرح‌های اشتغال فرهنگی و همچنین طرح‌های اشتغال روستا و عشایر و مواردی از این قبیل قرار دارند.
فرماندار بیرجند درباره پارچه‌بافی استان اینگونه گفت: پارچه بافی استان که ثبت ملی شده است و ما به دنبال برند جهانی آن هستیم و همچنین به دنبال سفارش های بسیار کلان هستیم که الان هم سفارش‌های خوبی مجموعه تعاونی زنان گرفته است.
ناصری ضمن توصیه بر افزایش کلاس های آموزشی اظهار داشت: باید این حرفه‌ها زیاد شوند تا بتوانیم پاسخ بازارهای بعدی را هم نیز بدهیم.
فرماندار پیرامون بحث حوله بافی نیز بیان داشت: در این خصوص شرکت تعاونی دهیاری مرکزی آمادگی دارد که به علاقه مندان   آموزش دهد و  تسهیلات برای دار قله بافی و همچنین مواد اولیه را نیز در اختیار بگذارد و محصول آنها را نیز خریداری کند.
وی به کار آفرینانی که وارد این عرصه بشوند قول داد که از سود خوبی برخوردار شوند  و بتواند به راحتی تسهیلات را نیز برگردانند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۱۳۱