جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۷
رئیس سازمان آتش‌نشانی بیرجند خبر داد

تیمی در حال بررسی حادثه آتش‌سوزی سالن علامه فرزان/ مسؤولان به نکات ایمنی و هشدارها توجه نکردند

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند گفت: تیمی از کارشناسان انتخاب شدند تا علت حادثه را بررسی و اعلام کنند و به زودی علت حادثه اعلام می‌شود.
تیمی در حال بررسی حادثه آتش‌سوزی سالن علامه فرزان/ مسؤولان به نکات ایمنی و هشدارها توجه نکردند
 
به گزارش گروه اجتماعی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، علی حسینی اظهار داشت: متأسفانه سالن علامه فرزان اداره کل ارشاد استان امروز صبح به طور کامل در آتش سوخت.
وی گفت: این حادثه ساعت 5:13 دقیقه صبح به سازمان آتش‌نشانی اعلام شد و دو دقیقه بعد نیز از نزدیکترین ایستگاه آتش‌نشانی سجادشهر به محل حادثه اعزام شد اما به علت گستردگی آتش، آتش‌نشانان از سه ایستگاه دیگر به محل اعزام شدند.
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند افزود: تیمی از کارشناسان انتخاب شدند تا علت حادثه را بررسی و اعلام کنند و به زودی علت حادثه اعلام می‌شود.
حسینی تصریح کرد: هرچند حادثه آتش‌سوزی با تأخیر گزارش شد اما حریق توسط آتش‌نشانان به موقع از چهار طرف مهار شده است.
وی ادامه داد: سالن علامه فرزان بیرجند نکات ایمنی را رعایت نکرده و سیستم‌های اعلام اطفا در این مکان وجود نداشته است، در حالی که پیش از این طبق بازدیدهای انجام شده به علت نبود امکانات و تجهیزات ایمنی به سالن علامه فرزان هشدار داده شده بود.
رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بیرجند با بیان اینکه تمام وسایل سالن قابل اشتعال بود، خاطرنشان کرد:  به طور قطع مسؤولان به نکات ایمنی توجه نکردند و کوتاهی صورت گرفته است.
حسینی با بیان اینکه بسیاری از ادارات وقتی کوتاهی می‌کنند به دنبال راهکار هستند، اظهار کرد: بیش از 80 درصد ادارات شهرستان بازدید شده‌اند که تنها کمتر از 10 درصد آن‌ها رفع نقص کردند و برخی از ادارات به بهانه کمبود اعتبارات کوتاهی می‌کنند.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۱۴۲
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , سالن علامه فرزان , آتش‌نشانی