جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۸
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی:

قرآن را در دکور قرار دادیم و قرائت نمی‌کنیم/ برگزاری ۱۲ کارگاه قرآنی در ایام دهه فجر در خراسان‌جنوبی

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: بسیاری از آسیب‌ها در خانواده‌ها به این دلیل است که قرآن را در دکور قرار دادیم و قرائت نمی‌کنیم، اگر سبک زندگی انسان، سبک زندگی قرآنی باشد حفظ می‌شویم.
قرآن را در دکور قرار دادیم و قرائت نمی‌کنیم/ برگزاری ۱۲ کارگاه قرآنی در ایام دهه فجر در خراسان‌جنوبی
 
به گزارش گروه فرهنگی خراسان‌تایم به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد رضایی ظهر امروز پیش از خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه اظهار داشت: استقرار نظام مردم‌سالار دینی یکی از ویژگی‌های انقلاب اسلامی بوده است.
وی گفت: دشمن 39 سال تلاش کرده تا این حکومت که با تفکر الهی شکل گرفته را ناکارآمد جلوه دهد اما به‌طور قطع خواب آن‌ها تعبیر نمی‌شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه ریشه‌های درخت انقلاب روزبه‌روز عمیق‌تر می‌شود و شاخ و برگ آن توسعه پیدا می‌کند، افزود: انقلاب جمهوری اسلامی با سایر انقلاب‌های کشورهای دیگر متفاوت است.
رضایی تصریح کرد: در گذشته دولت نوکر ابرقدرت‌ها بود و غربی‌ها ایران را به عنوان جزیره ثابت در منطقه خاورمیانه می‌شناختند.
وی با بیان اینکه رهبری امام و همراهی مردم دو عامل مؤثر در پیروزی انقلاب بود، ادامه داد: امام راحل با پیروزی انقلاب اسلامی مردم را از زیر بار ظالم و ستم درآورد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه مسؤولان باید کشور را با تفکر اهل‌بیت(ع) و قرآن مدیریت کنند، خاطرنشان کرد: جامعه با تفکر دینی و اسلامی می‌تواند حفظ شود، قرآن عامل هدایت فرد و جامعه است و جامعه اسلامی بدون قرآن دوامی ندارد.
رضایی اظهار کرد: بسیاری از آسیب‌ها در خانواده‌ها به این دلیل است که قرآن را در دکور قرار دادیم و قرائت نمی‌کنیم، اگر سبک زندگی انسان، سبک زندگی قرآنی باشد حفظ می‌شویم.
وی با بیان اینکه قرآن عامل خروج انسان‌ها از غفلت است، افزود: قرآن نجات‌دهنده بشریت است و تفکر قرآنی اجازه نمی‌دهد فتنه‌ای شکل بگیرد و اگر فتنه‌ای ایجاد شود قرآن ما را حفظ می‌کند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 800 کلاس قرآنی در موضوعات قرائت، مفاهیم، تفسیر و حفظ در استان برگزار شده است.
رضایی با بیان اینکه در این مدت برای 13 هزار نفر قرآن آموز استان، گواهی‌نامه قرآنی صادر شده است، عنوان کرد: جشنواره قرآنی کودک و نوجوان در رشته‌های نقاشی، قرائت و حفظ با حضور 700 نفر از روز گذشته در استان آغاز شده و امروز نیز ادامه دارد.
وی با بیان اینکه 12 کارگاه سبک زندگی قرآنی با حضور اساتید کشوری در ایام دهه فجر برگزار شده است، بیان کرد: همچنین 70 موسسه قرآنی و فرهنگی، 43 خانه قرآن شهری و 170 خانه قرآن روستایی در استان وجود دارد.

انتهای پیام/4
Share/Save/Bookmark
کد مطلب:۱۲۱۴۳
کلمات کليدی: خراسان‌تایم , نماز جمعه , دهه فجر